1. Pielgrzymka do Skępego będzie we wtorek i poprowadzi ją ks. Adam. Msza św. o g. 7.00 w farze (nie ma Mszy św. w kościele Ducha Św.). Będzie towarzyszył samochód p. Nagiewicz. Ks. Adam zbiera zapisy dla chętnych na powrót autokarem 7 września. Uroczysta suma odpustowa 8 września. Nie ma powrotu pieszego po sumie. Każdy wraca indywidualnie.
 2. Od naszej fary wyruszy także pielgrzymka rowerowa 8 września. Zbiórka przy farze o g. 7.15. Każdy uczestnik jedzie na swoją odpowiedzialność. Wyjazd bez ubezpieczenia i bez oficjalnego organizatora, a więc na własną odpowiedzialność. Pielgrzymów rowerowych prosimy, o ile to możliwe, o zaopatrzenie się w kamizelki odblaskowe i kaski. W tym roku nie będzie samochodu wspomagającego.
 3. Zapraszamy dzieci na pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie 18 września. Zapisy u katechetów i ks. Adama.
 4. Przypominamy o pielgrzymce do pięknych krajów azjatyckich Armenii i Gruzji w dniach 6-16 października. Lecimy ze sprawdzonym biurem podróży AnDa. Zwiedzimy starożytne klasztory, m.in. Czarny Klasztor i kościoły oraz miejsca wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO w stolicy Gruzji – Tibilissi oraz stolicy Armenii – Erywaniu. Będziemy mogli podziwiać piękno jezior i gór oraz odpocząć nad Morzem Czarnym. Koszt pielgrzymki wynosi 2.150 zł i 640 Euro. Można się zapisywać na listę. Plan jest w gablocie i na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl
 5. Zapraszamy młodzież na spotkanie Ruchu Światło-Życie, tzw. Oazy. Pierwsze spotkanie w sobotę w kościele Ducha Św. o g. 18.30. Później spotkanie integracyjne w domu parafialnym.
 6. Zapraszamy chłopców do grupy ministrantów, ażeby przeżyć piękną przygodę. Grupę prowadzi ks. Adam.
 7. I Komunia św. odbędzie się 4 czerwca w sobotę z racji na trwającą pandemię. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w sobotę 11 czerwca. Data bierzmowania będzie ogłoszona w późniejszym terminie z racji na wybór terminu przez biskupa.
 8. Chcemy wprowadzić dzień adoracji w naszej parafii przynajmniej raz w miesiącu. We wrześniu byłby to piątek 17 września od g. 7.30 do g. 17.15 w kościele Ducha Św. Czy takie adoracje odbędą się, zależy to od tego, czy będą chętni, aby objąć godziny w ciągu dnia, ażeby Pan Jezus nie pozostawał sam. Dlatego jest wyłożona lista w zakrystii do zapisywania się na konkretną godzinę dla chętnych.
 9. Od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy na Msze św. na następny rok. Prosimy zamówić wcześniej Msze św. rocznicowe czy związane z wydarzeniami rodzinnymi, aby nie było później kłopotów. Prosimy także sprawdzać intencje, czy nie zakradła się niechciana pomyłka.
 10. P. organista zaprasza po dłuższej przerwie chórzystów i chętnych do chwalenia śpiewem i radością Boga w naszym chórze na spotkanie w najbliższy czwartek o g. 19.00.
 11. Burmistrz miasta przypomina o obowiązkowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, który trwa do 30 września. Jest on ważny również w wymiarze inwestycyjnym dla naszego miasta. Można dokonać go w naszej gminie, przez telefon lub Internet.
 12. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zakupili i wyposażyli plecaki dla dzieci najbardziej potrzebujących w akcji Tornister pełen uśmiechu. Dziękuję za zorganizowanie tej akcji p. Hannie Wiktor, szefowej parafialnego oddziału Caritas oraz ks. Tomaszowi za wspieranie akcji.
 13. Dziękujemy ks. Tomaszowi, że w sierpniu prowadził parafię, zastępując ks. proboszcza.
 14. Otrzymaliśmy dyplom za wsparcie misjonarzy w akcji 1 grosz za kilometr. Znajduje się w gablocie bocznego wyjścia. Zbieraliśmy ofiary podczas święcenia pojazdów i przekazaliśmy ponad 1 tys. zł
 15. Msza św. łączy nasze serca i rodziny. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, ofiary indywidualne i przelewane na konto, a wśród nich p. Stanisławowi Kaczorowskiemu. Niech Jezus, który ukochał nas, pobłogosławi nasze serca i rodziny. Oby nasze dusze, serca i ciała oraz nasze rodziny stawały się miejscami obecności i zamieszkiwania miłości, pokoju, radości i wzajemnego zrozumienia.

Ksiądz Proboszcz