1. Rozpoczęliśmy piękne nabożeństwo różańcowe. Dla dorosłych jest o g. 17.30, a dla dzieci o 16.30. Jak co roku dzieci otrzymają piękne wyklejanki i później zbierać będą karteczki. Księża jak corocznie będą przygotowywać zagadki dla dzieci. Na koniec będą upominki dla obecnych na wszystkich różańcach. Z okazji różańcowego października ks. Adam z pomocą p. Zofii, Teresy, Justyny, Darka i kościelnego przygotowali piękną dekorację przed ołtarzem. Dziękujemy.
  2. W tym tygodniu jest pierwszy: – czwartek miesiąca – wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne; – piątek – spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS od g. 17.30.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Zebraliśmy się o g. 15.00 w środę w dość sporej liczbie ok. 60 osób. Wierzymy, że Jezus wysłuchał nasze prośby. Dziękujemy za świadectwo wiary.
  4. MIVA Polska, która wspomaga misjonarzy oraz bp Jan Piotrowski przysłali dyplom i podziękowania za nasze ofiary zbierane przy święceniu samochodów. Cieszę się, moi Drodzy, że już od wielu lat wspieramy piękne dzieło misyjne.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych w kościołach, a zatem również w naszej farze. W tym dniu jest spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00.
  6. Eryk Strześniewski, absolwent LO im. Sucharskiego, uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku niedotlenienia mózgu utracił wiele funkcji sprawnościowych. Konieczna jest rehabilitacja, która pochłania ogromne środki finansowe. Gdyby ktoś chciał wspomóc Eryka, do czego gorąco zachęcam, można wejść na stronę: https://www.mammoc.pl/eryk-strześniewski
  7. Jak informowaliśmy, od dzisiaj przyjmujemy na roczną modlitwę za zmarłych, tzw. wypominki. Ofiarujmy naszym kochanym zmarłym wdzięczną pamięć i gorącą modlitwę za ich miłość i trud w kształtowaniu naszych serc i postaw. Ostatni raz modlimy się obecnymi wypominkami 23 października. Tegoroczne, czyli nowe będą wyczytywane od 6 listopada.
  8. Pielgrzymka parafialna do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry odbędzie się 10-20 października. Chętni wyruszają z Sierpca wynajętym autokarem z dworca autobusowego o g. 2.55, a o g. 3.00 w nocy z parkingu przed naszą farą na lotnisko do Warszawy. Opłata zależna jest od liczby uczestników
  9. Komendant Powiatowy Policji p. Jarosław Ciarka informuje, że w CeKiSz-u w dn. 25 października o g. 11.00 odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów w powiecie sierpeckim.
  10. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. W przyszłą niedzielę zebrane ofiary przeznaczone będą na remonty i inwestycje. Dziękujemy za ofiary anonimowe i indywidualne, przelewane na konto parafialne (znajduje się na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl) dziś p. Januszowi Maciejewskiemu za ofiarę na inwestycje i remonty. Niech dobry Bóg napełnia nasze serca łaskami pokoju, miłości, radości oraz wytrwałości. Nieśmy dobro i uśmiech do rodzin, do najbliższych, przyjaciół i spotkanych ludzi.

Ksiądz Proboszcz