EWANGELIA (J 14,27-31a)

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.
Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał”.

Oto słowo Pańskie.

Słowo zmartwychwstania – Pokój – nowe wrażenie ze spotkania z Panem. Pokój wam daję. Czy potrzebujemy jeszcze więcej zapewnień?. Mój Pan i Zbawca odsłania przed nami inne horyzonty, inne patrzenie na otaczające nas przyziemności. Świat pociąga swym niezwykłym blaskiem. A nakazy serca coraz mocniej się wybijają. Są różne westchnienia, są różne modlitwy, są wreszcie różne spotkania. Czy już widzisz i czujesz?. To jest moment na doświadczenie obecności Pana.

Dariusz Kaźmierczak