1. Rozpoczynamy dzisiaj liturgiczny okres adwentu, czyli oczekiwania na narodzenie Jezusa. Podejmijmy jakiś wysiłek duchowy, aby przygotować nasze serca jak grotę w Betlejem na przyjście Pana. Zapraszamy dzieci i wszystkich na roraty o g. 18.00 do fary. Dziękujemy za przygotowanie pięknej dekoracji adwentowej: ks. Adamowi, Zofii Hołubickiej, Grzegorzowi Dybowskiemu, Wioletcie Boguckiej, Aldonie Tłusty, Justynie Olaszewskiej, Dariuszowi Kaźmierczakowi i kościelnemu Piotrowi oraz anonimowym twórcom.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie NS o g. 17.30 i modlitwa za kapłanów i o powołania; – pierwszy piątek – spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS od g. 17.30; – pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne o g. 8.30, a po Mszy wieczorowej modlitwa różańcowa; – pierwsza niedziela miesiąca z adoracją NS po sumie.
  3. 30 listopada obchodził swój dzień patronalny ks. Andrzej Więckowski, wieloletni proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Składamy życzenia wszystkim solenizantom Andrzejom, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo.
  4. Jak co roku przeprowadzamy w kościele zbiórkę żywności Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem. Prosimy o przynoszenie żywności nieprzeterminowanej i trwałej, a także słodycze. W kościele są wystawione kosze. Z zebranej żywności zostaną zrobione paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących. Nie będzie zbiórki żywności w sklepach z racji na pandemię.
  5. Grupa Odnowy w Duchu Św. podjęła dzieło omadlania ważnych sierpeckich instytucji w konkretnym dniu o określonej godzinie.
  6. Nie będzie w tym roku z racji na pandemię rekolekcji adwentowych w tradycyjnej formie. Będziemy chcieli przekazać nauki duszpasterzy w naszej farze podczas Mszy św., transmitując je zarazem przez internet.
  7. Prosimy o zgłoszenie się kogoś z rodziny zamawiającej intencję Mszy św. w dniu 14 grudnia o g. 16.30 w celu przesunięcia jej na g. 18.00 z racji na to, że nie będzie rekolekcji adwentowych.
  8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Niech zapalony płomień na stole wigilijnym przypomina nam o solidarności międzyludzkiej, a także da radość z dzielenia się z ubogimi. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża w kształcie kuli – 12 zł. Jest także nowy, interesujący nr GN i MGN.
  9. Niech nasza wspólna modlitwa zagrzewa nasze serca do miłości. Dziękujemy za złożone ofiary. Dziękujemy za ofiarę na Kościół p. Skierskim. Obyśmy napełnieni darami Ducha Św. umieli dzielić się miłością, życzliwością, dobrocią i pokojem dziś i w nadchodzącym tygodniu. Niech nam Bóg błogosławi!

Ksiądz Proboszcz