1. Rozpoczął się okres liturgiczny adwentu, w którym oczekujemy na przyjście Jezusa. Niech to będzie czas głębszej refleksji i spotkań z Jezusem oraz drugim człowiekiem. Roraty będą dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 18.00 w farze. Zapraszamy, aby dzieci i dorośli przynosili lampiony, które oznaczają gotowość na przyjęcie Jezusa do naszych serc. Już jutro o g. 18.00 Msza św. roratnia ze śpiewem w języku łacińskim pod przewodnictwem ks. Adama.
 2. Dziękujemy p. Wiolecie Boguckiej za współpracę dekoratorską i wykonanie pięknego wieńca adwentowego do naszej fary. Dziękujemy parafianom wraz z ks. Adamem, którzy pomagali przygotować farę na Adwent, m.in. zmiana obrusów, pasów.
 3. Adwentowe rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 12-14 grudnia. Poprowadzi je ks. Janusz Iwańczuk z diecezji opolskiej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00. Kandydaci z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych mają spotkanie o g. 18.00 w 1-szą niedzielę miesiąca, a z klas drugich o g. 18.00 w 2-gą niedzielę każdego miesiąca.
 5. Za tydzień młodzież będzie sprzedawać karty świąteczne przygotowane, pod kierunkiem ks. Adama, przez Oazę i młodzież z klas pierwszych przygotowującą się do bierzmowania. Dochód przeznaczony zostanie na cele dobroczynne.
 6. W tym tygodniu jest 1-szy czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30; – pierwszy piątek: spowiedź od g. 16.45 i wystawienie NS o g. 17.30; – pierwsza sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30, a po wieczorowej Mszy św. różaniec.
 7. Przypada także pierwsza środa miesiąca. Zapraszamy na spotkanie wszystkie członkinie i członków Kół Różańcowych na g.17.15 na katechezę i modlitwę różańcową. W tę środę zostanie także odprawiona Msza św. za zmarłego w młodym wieku ks. Piotra Muzyczyszyna, naszego parafianina. Chcemy jako nasz duchowy ofiarować Msze św. w intencji zmarłego ks. Piotra, naszego ziomka o jego zbawienie, zarazem dziękując Bogu za jego posługę i życie. Dlatego ofiary z tego dnia przeznaczymy w tym właśnie celu.
 8. W Adwencie przystąpiliśmy do zbiórki żywności dla potrzebujących pod hasłem Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem. W środku fary stoi kosz, można do niego kłaść nieprzeterminowaną żywność: puszki, cukierki, mąkę itp.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 4 grudnia wyjazd na 30. rocznicę powstania tej rozgłośni do Torunia. Są wolne miejsca. Można się zapisać u p. Hanny Wierzbowskiej lub p. Tadeusza Króla.
 10. Będziemy mieć przez tydzień od 8 do 15 grudnia piękną i dużą w kształcie postaci Maryi monstrancję, która docelowo będzie w kaplicy w Medjugorie. Jest to dla nas radość i wyróżnienie, ponieważ będziemy mogli modlić się i adorować Jezusa każdego dnia przez cały tydzień.
 11. W przyszła niedzielę zbieramy do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. Zachęcamy do nabywania nowego numeru GN i MGN. Są świece na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich: duża świeca w cenie 12 zł, mała w cenie 6 zł.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz ofiary przelewane na konto, indywidualne p. Urszuli Borowskiej i p. Okońskiej oraz anonimowe. Jezus mieszkający w naszych sercach pragnie oświecać je i napełniać radością. Niech pokój i miłość rozlewają się na naszych najbliższych. Zabierzmy Jezusa do miejsc wypoczynku i naszej pracy.

Ksiądz Proboszcz