1. Dzisiaj rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu, czyli czasu przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Podejmijmy jakieś wyzwanie duchowe, abyśmy mogli cieszyć się na Boże Narodzenie darem złożonym Bogu Wcielonemu.
  2. Wczoraj był ingres do katedry płockiej bpa Szymona Stułkowskiego. Było wielu księży i ludzi świeckich, w tym także z naszej parafii. Dziękujemy im za obecność.
  3. Msze roratnie dla dzieci będą w farze o g. 18.00 od poniedziałku do ś Będą rozdawane obrazki. Na koniec będą upominki za frekwencję i najpiękniejszy lampion.
  4. W tym tygodniu jest 1-szy czwartek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30; – pierwszy piątek: spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS o g. 17.30; – pierwsza sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30, a po wieczorowej Mszy św. różaniec
  5. Zakończyliśmy zbiórkę dla ubogich. Dary zostały przekazane do noclegowni Caritasu w Płocku. Dziękujemy p. Hannie Wiktor, koordynatorce Parafialnego Koła Caritas, za koordynację tej pięknej akcji, a także Rycerzom Zakonu Jana Pawła II, komandorowi Dariuszowi Kaźmierczakowi, dyrekcji I Prywatnej SP, p. katechetce Zofii Hołubickiej, Krzysztofowi Żółtańskiemu i nade wszystko Wam, drodzy parafianie za wielkie serce.
  6. W adwencie w akcji Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem w naszej farze zbierać będziemy nieprzeterminowane produkty żywnościowe i opakowania dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych.
  7. Nasze rekolekcje parafialne przeżywać będziemy w dniach 11-13 grudnia. Poprowadzi je kanclerz kurii płockiej, ks. Piotr Grzywaczewski. Pełni on bardzo ważną i odpowiedzialną funkcję w diecezji. Plan będzie umieszczony w internecie. Można zabrać kartkę z programem z ołtarza bocznego. Program.
  8. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych. Jest to dar dla dzieci potrzebujących. Duża świeca w cenie 15 zł, a mała w cenie 10 zł.
  9. 4 grudnia w kościele szkolnym o g. 14.00 odbędą się Adwentowe Strażackie Zamyślenia. Zapraszamy na to ciekawe spotkanie.
  10. Jest nowy ciekawy nr GN.
  11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Niech Jezus miłosierny błogosławi nas w dobrych postanowieniach oraz wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości i serdeczności. Niech nasze rodziny przygotują się dobrze na narodziny Jezusa Chrystusa, który jest miłością.

Ksiądz Proboszcz