1. Dziś rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Każdy z nas może i powinien go wykorzystać na dobre przygotowanie swojego serca do Narodzenia Pańskiego. Ważny jest wymiar zewnętrzny uroczystości, lecz przygotowanie serca jest najważniejsze. Warto podjąć dobre postanowienie.
 2. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się za 2 tygodnie, tj. 15 grudnia. Plan rekolekcji jest dostępny w gablotach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Grzegorz Adamiak, dyrektor ekonomiczny WSD. Pracował kiedyś jako wikariusz w kościele szkolnym. Plan rekolekcji -> Kliknij tutaj
 3. Dzieci zapraszamy na roraty o g. 18.00 do fary i raz w tygodniu tj. w środę na g. 7.00 do kościoła Ducha Św. Po porannych roratach w środę zapraszamy dzieci na kilkanaście minut do sali katechetycznej na gorącą herbatę i coś do jedzenia. Następnie dzieci udają się do szkoły. Ponieważ roraty są każdego dnia w farze, w kościele Ducha Św. będą tylko w środę.
 4. W tym tygodniu 1-szy poniedziałek miesiąca, a więc spotkanie członków wspomagających LM i 1-sza środa miesiąca, a więc o g. 17.15 spotkanie formacyjne członków Kół Żywego Różańca.
 5. We wtorek jest spotkanie grupy studyjno-biblijnej o g. 18.45 w domu parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie NS i modlitwa za kapłanów i o powołania; – pierwszy piątek – spowiedź od g. 16.30 i wystawienie NS od g. 17.30; – pierwsza sobota – nabożeństwo maryjne o g. 8.30, a po Mszy wieczorowej modlitwa różańcowa.
 7. Z racji na rekolekcje spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę.
 8. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będziemy zbierać ofiary do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 9. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Niech zapalony płomień na stole wigilijnym przypomina nam o solidarności międzyludzkiej, a także da radość z dzielenia się z ubogimi. Mała świeca kosztuje 6 zł, a duża w kształcie kuli – 12 zł. Można je nabywać w zakrystii i przy wyjściu z kościoła. Dużo świec zostało już sprzedanych.
 10. Ogłaszamy tradycyjną adwentową akcję charytatywną: Pan Bóg dzieli się niebem – my podzielmy się chlebem. Jest to pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Zbierana jest żywność nieprzeterminowana, tylko w trwałym i oryginalnym opakowaniu, np. mąka, kasza, cukier, ryż, różnego rodzaju puszki, słodycze. Akcja potrwa do Wigilii.
 11. Wigilia dla osób samotnych odbędzie się 14 grudnia o g. 11.00 w domu parafialnym. Proszę, abyśmy zobaczyli, czy ktoś w naszym sąsiedztwie nie chciałby przybyć. Zapewniamy radosne świętowanie, śpiew, a także przywiezienie i odwiezienie. Organizowaliśmy już w poprzednim roku to piękne spotkanie. Wigilia z udziałem starosty, burmistrza, dyrektorów oraz przedstawicieli ruchów parafialnych odbędzie się 21 grudnia.
 12. Apel policji.
 13. Film Nieplanowane będzie grany w CeKiSz-u: 11 grudnia g. 20.00; 13 grudnia g. 11.00 i g. 19.45; 18 grudnia g. 18.45.
 14. W ostatnią niedzielę byli na zaproszenie ks. proboszcza Rycerze Zakonu Jana Pawła II. Jest to wspólnota dla mężczyzn żonatych i wolnych, którzy spotykają się, modlą się i wspierają parafię. Prowadzą jako rycerze duchową walkę i bronią Kościoła. Zapraszam odważnych mężczyzn do udziału w tym dobrym i ciekawym dziele.
 15. Można nabywać „Gościa Niedzielnego”.
 16. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzymy dobrej, miłej i radosnej niedzieli.

Ksiądz Proboszcz