1. Trwa W. Post. W każdy piątek W. Postu jest Droga Krzyżowa o g. 16.30 z udziałem dzieci, a o g. 17.30 z udziałem dorosłych. Dla dzieci mamy piękne wyklejanki na każde spotkanie. Będziemy zbierać ofiary na przygotowanie pięknego grobu dla Pana Jezusa. One zawsze były ładne i w tym roku chcemy, żeby także był piękny. Gorzkie żale są w każdą niedzielę o g. 17.40. Pamiętajmy w naszych modlitwach o prośbie o zaprzestaniu wojny na Ukrainie i skruszeniu serc agresorów.
  2. W przyszłą niedzielę (2-ga niedziela m-ca) będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się od odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunia św. o g. 11.00, a także spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych z kl. II o g. 18.00.
  3. W drugą niedzielę W. Postu modlimy się za misjonarzy i wspieramy ich modlitwą oraz pomocą materialną. Dlatego zbierać będziemy ofiary do puszek na ich misyjną działalność.
  4. Caritas Parafialna oraz Rycerze Jana Pawła ll przystąpili do ogólnopolskiej akcji Caritas Paczka dla Ukrainy. Prosimy o żywność nieprzeterminowaną i w oryginalnych opakowaniach, środki higieniczne i opatrunkowe, środki chemiczne i do higieny intymnej, środki kosmetyczne dla dzieci. Paczki możemy przynosić do naszej fary (stoją kosze) lub do biura Caritasu od godz.9.00 do 12.00.
  5. Kontynuujemy piękną akcję duchową Zdobywamy Jeruzalem, czyli walkę duchową o naszych obojętnych braci w wierze i miłości do Boga. W środku naszej fary są obrazki z datą i dziesiątkiem różańca na dany dzień. Jeśli ktoś chce włożyć dobrą cegiełkę duchową, to prosimy o zabranie obrazka.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 2-5 kwietnia.
  7. Mamy baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Dochód z nich przeznaczony jest na ubogie dzieci m.in. z Ukrainy na kolonie. Prowadzi je Caritas.
  8. Zachęcamy do nabywania interesującego numeru GN z płytą CD i MGN.
  9. Przekazaliśmy na Ukrainę kwotę ponad 4500 zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność i hojność. Składacie ofiary na utrzymanie dzieł i prac parafialnych, a nadto w takich sytuacjach umiecie dzielić się sercem. Jesteśmy z Was dumni. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Niech Pan Jezus napełnia nas swoimi łaskami i udziela pokoju serca, chroniąc przed nieuzasadnionym lękiem i kłamstwami. Obyśmy coraz bardziej ufali Jego miłosierdziu i sprawiedliwości. Niech nam Bóg błogosławi!

Ksiądz Proboszcz