1. Zapraszamy dzieci i dorosłych z lampionami na Roraty do fary na g. 18.00.
 2. 8 grudnia przeżywamy piękną uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zanośmy z ufnością nasze modlitwy dziękczynne i prośby przez ręce naszej Matki do Jezusa Chrystusa. W tym dniu od g. 12.00 do g. 13.00 będzie adoracja NS w farze. Zapraszamy.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach parafialnych, zorganizowanych przez duszpasterzy farnych. W najbliższy czwartek i piątek na Mszy św. wieczorowej o g. 18.00 będą głoszone konferencje przez ks. Jarosława (czwartek) i ks. proboszcz (piątek). W następnym tygodniu tj. 17 i 18 grudnia głosić będą na Mszy św. o g. 18.00 ks. Adam i ks. Tomasz. Msze św. z konferencjami będą transmitowane przez parafialnego facebooka. Niektóre będzie można odsłuchać na youtubie. W tych dniach będziemy spowiadać od g. 17.30. Zapraszamy do jak najgłębszego przeżycia rekolekcji.
 4. 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Dziękujemy opiekunom i wolontariuszom z parafialnego Koła Caritas oraz z Zespołu Szkół nr 2 za zaangażowanie, życzliwość i pomoc drugiemu człowiekowi. Życzymy radości, pokoju serca i obfitych darów Bożych w życiu i pięknym pełnieniu posługi.
 5. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu apeluje, ażeby w czasie zimy zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne albo będące pod wpływem alkoholu, aby ochronić jej przed poważnymi negatywnym skutkami. Zainteresujmy się także osobami samotnymi, starszymi i chorymi, które mogą potrzebować pomocy. Zapytajmy, czy nie potrzebują pomocy. W przypadkach trudnych możemy dzwonić pod numer alarmowy 112. W ten sposób możemy kogoś uratować przed zamarznięciem.
 6. Wizyta kolędowa jest trudna w tym roku z racji na pandemię. Czekamy na wytyczne biskupa płockiego co do formy wizyty duszpasterskiej.
 7. Jak co roku przeprowadzamy w kościele zbiórkę żywności Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem. Prosimy o przynoszenie żywności nieprzeterminowanej i trwałej. W kościele są wystawione do tego celu kosze. Z zebranej żywności zostaną zrobione paczki dla dzieci i rodzin najbardziej potrzebujących. Nie będzie zbiórki żywności w sklepach z racji na pandemię.
 8. Opłatki wigilijne można nabywać przy wyjściu z fary lub w kancelarii.
 9. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie: małą 6 zł, duża 12 zł. Jest nowy nr GN. Zostały już tylko 2 interesujące kalendarze rolnicze z ciekawostkami kuchennymi, zdrowotnymi, życiem Kościoła. Są piękne ilustracje. Cena 28 zł.
 10. Dzisiaj zbieramy do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 11. Zostało włączone ogrzewanie w kościele, abyśmy mogli modlić się w lepszych warunkach.
 12. Prosimy o zgłoszenie się kogoś z rodziny zamawiającej intencję Mszy św. w dniu 14 grudnia o g. 16.30 w celu przesunięcia jej na g. 18.00 z racji na to, że nie będzie rekolekcji adwentowych.
 13. Niech nasza wspólna modlitwa wzbogaca nasze serca i dusze. Dziękujemy za złożone ofiary podczas Mszy św. i te anonimowe złożone na potrzeby kościoła. Niech ten czas adwentu będzie przeżywany w radości z obecności Jezusa oraz dzielenia się życzliwością, dobrym słowem i uśmiechem.

Ksiądz Proboszcz