1. Od 8 grudnia od g. 18.00 przebywać będzie przez tydzień do 15 grudnia w naszej farze monstrancja z Madjugorie. Będziemy mieli okazję adorować Jezusa Eucharystycznego w całodziennej modlitwie. Wystawienie Jezusa Eucharystycznego w monstrancji będzie od w środę do g. 21.00, a od czwartku do wtorku od g. 9.30 do g. 21.00. Kończyć będziemy Apelem jasnogórskim.
 2. Adwentowe rekolekcje parafialne odbędą się od 12 do 14 grudnia. Nie będzie Mszy św. o g. 15.15, która miała być Mszą z udziałem dzieci. Ponieważ dzieci kończą późno lekcje, stąd przychodzą na 16.30.
 3. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00, a także kandydatów do bierzmowania z pierwszych klas szkół ponadpodstawowych o g. 18.00. Za tydzień spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas drugich szkół ponadpodstawowych o g. 18.00.
 4. 8 grudnia od g. 12.00 do g. 13.00 będzie w farze tzw. Godzina święta przy wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Msze św. za zmarłego ks. Piotra Muzyczyszyna zostaną odprawione 29 grudnia br. o g. 7.00 w kościele Ducha Św., 8 stycznia 2022 r. o g. 9.00 w farze i 3 lutego 2022 r. o g. 18.00 w farze.
 6. Włączyliśmy ogrzewanie w farze, żebyśmy mogli lepiej się modlić. Prosimy o zamykanie drzwi.
 7. Zakończyło się wymienianie instalacji grzewczej, a więc grzejników, orurowania i pieca z węglowego na gazowy w naszym domu parafialnym. Kolejny krok to zbadanie szczelności oraz wystąpienie o umieszczenie licznika i umowa o dostawę gazu. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na pokrycie tej drogiej inwestycji.
 8. Dziękujemy wolontariuszom z ZS nr 2 i parafialnego Koła Caritas za włączenie się w Ogólnopolską zbiórkę żywności Tak pomagam. Dziękujemy p. Hannie Wiktor, odpowiedzialnej za parafialne Koło Caritas, za zorganizowanie tej zbiorki oraz p. Bogusławie Krajewskiej, opiekunowi szkolnego Koła Caritas, p. Krzysztofowi Żółtańskiemu, p. Krzysztofowi Gajewskiemu i p. Małgorzacie Szafrańskiej. Kontynuujemy akcję zbierania nieprzeterminowanych produktów spożywczych w akcji Pan Bóg dzieli niebem, my podzielmy się chlebem. Kosz stoi w środku naszej fary.
 9. Dziękujemy p. Justynie Olaszewskiej za robienie zdjęć z pierwszego tygodnia adwentu z Mszy roratnich.
 10. Komisja Europejska dała zalecenia w poradniku, żeby nie używano słów Święta Bożego Narodzenia, ale tylko święta oraz imion kojarzonych z religią Maria i Jan a używać Malika i Juliusz. To ciekawe bo to są akurat imiona chrześcijańskie.
 11. Zachęcamy do nabywania nowego numeru GN i MGN. Są świece na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest dla ubogich: duża świeca w cenie 12 zł, mała w cenie 6 zł.
 12. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Młodzież rozprowadza karty świąteczne przygotowane pod kierunkiem ks. Adama.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz te składane indywidualnie, a w szczególności p. Grażynie oraz anonimowym ofiarodawcom. Jezus pragnie przychodzić do naszych serc, ażeby napełniać je miłością i pokojem. Niech On będzie dla nas pomocą i światłem w całym tygodniu w rodzinie oraz miejscach pracy i koleżeńskich spotkaniach.

Ksiądz Proboszcz