1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Polecajmy za wstawiennictwem nasze troski i kłopoty Jezusowi Miłosiernemu. Od g. 12.00 do g. 13.00 godzina łaski, czyli modlitwy zanoszone przez Maryję Bogu.
 2. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się od 15 do 17 grudnia. Plan rekolekcji jest dostępny w Internecie, gablotach i na kartkach. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Grzegorz Adamiak, dyrektor ekonomiczny WSD. Pracował kiedyś jako wikariusz w kościele szkolnym. (Plan rekolekcji)
 3. Dzieci zapraszamy na roraty o g. 18.00 do fary i raz w tygodniu tj. w środę na g. 7.00 do kościoła Ducha Św. Po porannych roratach w środę zapraszamy dzieci na kilkanaście minut do sali katechetycznej na gorącą herbatę i coś do jedzenia. Następnie dzieci udają się do szkoły. Roraty są każdego dnia w farze o g. 18.00, w kościele Ducha Św. są w środę o g. 7.00.
 4. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Niech zapalony płomień na stole wigilijnym przypomina nam o solidarności międzyludzkiej. Piękna świeca w kształcie kuli kosztuje 12 zł.
 5. Trwa akcja Pan Bóg dzieli się niebem – my podzielmy się chlebem. Jest to pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Zbierana jest żywność nieprzeterminowana, tylko w trwałym i oryginalnym opakowaniu, np. mąka, kasza, cukier, ryż, różnego rodzaju puszki, słodycze. Akcja potrwa do Wigilii.
 6. W dniach 6 i 7 grudnia odbyła się zbiórka żywności Tak. Pomagam. Dziękuję p. Hannie Wiktor, opiekunce parafialnego Koła Caritas za zorganizowanie oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 2 z opiekunką p. Bogusławą Krajewską, p. dyr. Magdalenie Pedzie, parafialnemu Kołu Caritas: Annie Cisowskiej, Małgorzacie Szafrańskiej, Krzysztofowi Gajewskiemu, Krzysztofowi Żółtańskiemu, Benedyktowi Boros, Bolesławowi Stawickiemu. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
 7. Wigilia dla osób samotnych odbędzie się w sobotę 14 grudnia o g. 11.00 w domu parafialnym. Proszę, abyśmy zobaczyli, czy ktoś w naszym sąsiedztwie nie chciałby przybyć. Zapewniamy także przywiezienie i odwiezienie. Organizowaliśmy już w poprzednim roku to piękne spotkanie. Wigilia z udziałem starosty, burmistrza, dyrektorów oraz przedstawicieli ruchów parafialnych odbędzie się 21 grudnia o g. 19.00.
 8. W najbliższy wtorek o g. 19.00 będzie w CeKiSz-u sztuka o ks. Jerzym Popiełuszce Prościusieńsko w niebo droga przygotowana przez koło teatralne LO im. mjra Sucharskiego. Wstęp wolny. Można będzie wesprzeć akcję charytatywną.
 9. Film Nieplanowane będzie grany w CeKiSz-u: 11 grudnia g. 20.00; 13 grudnia g. 11.00 i g. 19.45; 18 grudnia g. 18.45.
 10. Na naszej stronie internetowej: www.fara-sierpc.pl ukazał się ciekawy artykuł o Nazarecie, a także bardzo interesujący wywiad z naszym tegorocznym rekolekcjonistą, ks. dr. Grzegorzem Adamiakiem.
 11. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. (Tylko g. 11.00 – po Mszy św. o g. 11.00 będą sprzedawane piękne kartki bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zachęcam do nabywania. Pomoc przeznaczona będzie dla naszej chorej małej parafianki).
 12. Zostało włączone ogrzewanie w kościele, abyśmy mogli modlić się w lepszych warunkach. W trzecią niedzielę każdego miesiąca będzie zbierana taca na pokrycie w jakiejś części kosztów. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na ten konieczny cel.
 13. Apel policji: nie być obojętny na ludzi bezdomnych (nr alarmowy 112).
 14. Można kupić nowy numer GN i Cuda i łaski Boże. Zostało kilka sztuk kalendarza rolniczego w cenie 25 zł.
 15. Tam wspólnota, gdzie jest modlitwa. Cieszę z Waszej obecności. Dziękuję za złożone ofiary. Niech czas adwentu będzie radosny ale i pełen zadumy, dzielenia się dobrym słowem i życzliwym uśmiechem. Niech nam Bóg błogosławi na najbliższy tydzień.

Ksiądz Proboszcz