1. Dziękuję za piękne życzenia noworoczne, które były składane księżom i parafianom po każdej Mszy św. i przygotowywane indywidualnie. Był to wysoki poziom farny.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwanego Uroczystością Trzech Króli. Oni wyznali w Nowonarodzonym Dziecięciu Jezusie Boga i Zbawiciela. Z racji na to wspomnienie organizujemy Orszak Trzech Króli w naszym mieście. Z fary ruszy po Mszy św. o g. 12.30. Przygotujmy, wg własnej inwencji, czerwone elementy naszego stroju, np. narzuty, wstążki, nakrycia, korony, aby zaznaczyć naszą obecność. Zabierzmy ze sobą także śpiewniki. Będą rozdawane naklejki, balony i korony. Prosimy o ich zabieranie.
  3. Porządek Mszy św. w uroczystość Trzech Króli jest następujący: g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00. Tego dnia dokonujemy poświęcenia kredy, kadzidła i wody jako znaków, wskazujących na ludzi wierzących. Dlatego znaczymy drzwi naszych domów. Prosimy o zabranie tych darów i przy okazji złożenie dobrowolnej ofiary. Taca z tego święta przeznaczona jest na cele misyjne.
  4. Z racji na kolędę nie odbędzie się wieczór uwielbienia w najbliższy drugi piątek miesiąca.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych o g. 11.00.
  6. Redakcja parafialnej strony internetowej www.fara-sierpc.pl przygotowała ciekawy artykuł dotyczący św. Trzech Króli oraz artykuł dotyczący sensu i ważności uczestnictwa w grupach parafialnych. Są także krótkie biogramy świętych, przygotowywane przez katechetów. Warto zapoznać się z ciekawymi myślami.
  7. Kontynuujemy wizytę kolędową. Dziękujemy za miłe i życzliwe przyjęcie: przywiezienie i odwiezienie, poczęstunki i obiady. Dziękujemy za złożone ofiary na kościół i kolędę. W tym tygodniu jest następujący plan wizyty kolędowej. -> Kliknij tutaj
  8. S. Konstancja wraz z dziećmi kolędującymi ze SP 3 zebrała na cele misyjne w Kamerunie 1160 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a Siostrze i dzieciom za trud.
  9. Zachęcamy do nabywania GN, który ma ciekawe artykuły.
  10. Nasza modlitwa buduje wspólnotę parafialną i rodzinną. Dziękuję za nią i złożone ofiary. Niech ta niedziela i cały tydzień będzie naznaczony spotkaniem Jezusa i dobrych ludzi, aby radość i pokój wypełniały nasze serca. Bądźmy królami pokoju, miłości, życzliwości i radości w nadchodzących dniach.

Ksiądz Proboszcz