1. Dzisiaj o g. 19.00 zapowiadane spotkanie z p. Bajonem w celu odebrania kaset pielgrzymkowych.
 2. W tym tygodniu jest 2-gi wtorek miesiąca, a więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych Pismem św. na spotkanie grupy studyjno-biblijnej o g. 18.45 w domu parafialnym.
 3. Jest także 2-gi piątek miesiąca. Ok. g. 18.45 w farze będzie wieczór uwielbienia, na który zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia spotkania z Jezusem we wspólnotowej modlitwie spontanicznej.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30.
 5. Istnieje w parafii nowa interesująca grupa Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy do udziału w każdą sobotę o g. 10.00. Opiekuje się nią ks. Mateusz.
 6. 6 marca odbył się konkurs biblijny etapu dekanalnego nt. Marek Ewangelista i jego ewangelia. 1 miejsce zajęła Helenka Piotrowska ze szkoły prywatnej. Gratulujemy jej i przygotowującej katechetce.
 7. Był na rekolekcjach w WSD w Płocku nasz ministrant Przemek. Odpowiedzialny jest ks. Mateusz za ministrantów. Cieszymy się, bo z niewielu parafii biorą udział ministranci.
 8. Redakcja parafialnej strony internetowej rozpoczęła od 1 marca cykl zamyśleń nad słowem Bożym z bieżącego dnia pod nazwą „Bóg chce mi powiedzieć, że…”. Osoby świeckie dzielą się swoją wiarą. Ukazują się także przemyślenia księży na niedzielę, sylwetki świętych przygotowywanych przez naszych katechetów oraz środowe artykuły na W. Post. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fara-sierpc.pl
 9. 12 marca w ramach rekolekcji odbędzie się spotkanie w CeKiSz-u dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Poprowadzi je zespół kleryków z naszego płockiego seminarium. Może ktoś odkryje w sobie powołanie do wyłącznej służby dla Boga i ludzi.
 10. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 28 marca o g. 18.00, a zakończą 31 marca. Poprowadzi je ks. bp Wiesław Śpiewak, który pracuje na Bermudach. Módlmy w intencji ks. bpa i naszych parafian, abyśmy jak najlepiej i owocniej przeżyli ten czas dany przez Boga. Szczegóły dotyczące rekolekcji zostanę ogłoszone później.
 11. W przyszłą niedzielę, ponieważ jest to 3 niedziela miesiąca, zbieramy ofiary z przeznaczeniem na ogrzewanie naszej dostojnej fary.
 12. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary na misje.
 13. Czeka na swoich czytelników GN, a baranki wielkanocne tęsknią, żeby je ktoś nabył.
 14. Dzisiaj jest piękno święto naszych pięknych kobiet, czyli Dzień Kobiet. Życzymy naszym kochanym kobietom pogody ducha, wytrwałości w znoszeniu mężczyzn i mężów, radości oraz dziękujemy za to, że jesteście i obdarzacie nas mężczyzn swoją delikatnością, pięknym uśmiechem, nieustannym zatroskaniem i ciepłem. Niech wszystkim kobietom Bóg błogosławi, a najpiękniejsza kobieta, Maryja wyprasza potrzebna łaski.

Ksiądz Proboszcz