1. Dzisiaj o g. 12.30 jest Msza św. w smutną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez reżim komunistyczny, który zabił wielu patriotów i wielu wyemigrowało. Dziękujemy Kołu Sierpeckiej Solidarności z p. Józefem Mrozem na czele za coroczne przypominanie i organizowanie pamięci o tej przykrej rocznicy. Po Mszy św. zapraszamy pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki. Stowarzyszeniu Pamięć i Prawda ufundowało tablicę pamiątkową ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Będzie to pomnik, chroniący przed zatarciem pamięci o naszych bohaterach z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim na czele. Znajdzie swe miejsce przy pomniku katyńskim.
  2. Dziękujemy wiernym, a szczególnie Legionowi Maryi za modlitwę od g. 12.00 do 13.00 we wtorek 8 grudnia.
  3. W najbliższy czwartek i piątek o g. 18.00 będą konferencje ks. Adama i ks. Tomasza. Od g. 17.30 spowiadamy. Prosimy nie odkładajcie spowiedzi na ostatnią chwilę.
  4. Ażeby ułatwić uczestnictwo w Pasterce, czyli Mszy wigilijnej, będzie ona odprawiana o g. 22.00 i o g. 24.00.
  5. Przekazaliśmy na Kościół na Wschodzie 635 zł. Dziękujemy za Wasze ofiary.
  6. Opłatki wigilijne można nabywać przy wyjściu z fary lub w kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych w cenie: małą 6 zł, duża 12 zł. Jest nowy nr GN.
  8. Jutro i we wtorek Msze św. będą odprawiane tylko w farze. W poniedziałek Msze św. są o g. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00, a we wtorek o g. 7.00, 9.00, 18.00.
  9. Czujemy ciepło w naszym pięknej farze. Piece pracują i dają ciepło. Wiemy, że energia elektryczna jest droga. Dlatego w przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszej fary.
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę, która umacnia nasze serca i daje moc do dobrego postępowania. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary oraz ofiary anonimowe na kościół. Niech ten czas adwentowego oczekiwania mobilizuje nas do wdzięczności Bogu za otrzymywane dary i łaski oraz wyzwoli pragnienia czynienia dobra i życzliwości wobec najbliższych i napotkanych ludzi. Obdarzajmy się dobrem i uśmiechem.

Ksiądz Proboszcz