1. Rozpoczęły się w naszej farze rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Janusz Iwańczuk z diecezji opolskiej. Ma odpowiedzialne zadanie formacji stałej kapłanów diecezjalnych oraz prowadzi audycje w lokalnej rozgłośni radiowej. Zapraszamy do skorzystania sakramentu spowiedzi w poniedziałek i wtorek, kiedy spowiadać będą zaproszeni księża. Gdyby ktoś nie mógł w te dni, to prosimy o kontakt z duszpasterzem. Przeżyjmy dobrze te rekolekcje, które mają być pięknym przygotowaniem do obejścia Świąt Bożego Narodzenia. Plan. Nie ma Mszy św. o g. 15.15.
 2. Widzimy, że jest piękna monstrancja i możliwość adoracji. Dzisiaj adoracja od ok. 13.30 do g. 16.00, a następnie od g. 19.00 do g. 21.00. W poniedziałek i wtorek od g. 12.00 do g. 16.30 i od g. 19.00 do g. 21.00.
 3. Roraty dla dzieci będą w poniedziałek i wtorek rekolekcyjny o g. 16.30, w następne dni o g. 18.00.
 4. Dzisiaj jest spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z drugich klas szkół ponadpodstawowych o g. 18.00.
 5. Za tydzień spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30.
 6. Jutro 13 grudnia wspominać będziemy kolejną rocznicę wprowadzenia tragicznego stanu wojennego przez reżim komunistyczny. Zabito prawie 100 osób, wiele internowano, wiele musiało emigrować, pozostawiając rodziny i Ojczyznę. Dzisiaj Msza św. w intencji ofiar tego strasznego czasu i naszej Ojczyzny zorganizowana przez Radę Oddziału w Sierpcu – Region Płocki NSZZ „Solidarność”.
 7. Trwa zbiórka trwałej i nieprzeterminowanej żywności dla ubogich rodzin w akcji Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem. W środku fary stoi kosz, do którego możemy składać żywność.
 8. Zachęcamy do nabywania świec na stół wigilijny, które przeznaczamy dla ubogich dzieci. Duża świeca kosztuje 12 zł, a mała – 6 zł. Czeka również GN niedzielnym na swych czytelników.
 9. Dzisiaj o g. 10.30 kartki świąteczne sprzedawać będą wolontariusze Ogniska Pracy Pozaszkolnej na pomoc w leczeniu 6-letniej Toli.
 10. Organista zakończył roznoszenie opłatka. Gdyby ktoś chciał jeszcze go nabyć, może to uczynić pod chórem lub w kancelarii parafialnej.
 11. Jest włączone ogrzewanie w naszej farze, abyśmy mogli lepiej się modlić. Prosimy o troskę w zamykaniu drzwi, a tym samym ukazywaniu szacunku i troski wobec siebie nawzajem.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary indywidualne przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów zmiany instalacji grzewczej i pieca w naszym domu parafialnym. Zostaliśmy nakarmieni słowem Bożym oraz mocą Jezusa w tym celu, abyśmy dzielili się dobrem, miłością i życzliwością nade wszystko z najbliższymi w rodzinie, przyjaciółmi, kolegami i spotkanymi ludźmi.

  Ksiądz Proboszcz