1. Dzisiaj rozpoczynamy Niedzielę biblijną. Sięgnijmy w tym tygodniu po Pismo Św. i przeczytajmy fragmenty z tej Księgi życia. Lektorzy z naszej parafii będą czytać Pismo Św. każdego dnia o g. 17.30. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  2. W najbliższy piątek przypada 1 maja, który jest Świętem Pracy. Modlimy się za wszystkich pracowników i pracodawców o dobrą współpracę i owocną pracę. W tym miesiącu rozpoczynamy nabożeństwo majowe ku czci NMP. Nabożeństwo będzie u nas po wieczorowej Mszy św. o g. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym pięknym chwaleniu Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy odświeżają przydrożne figury, aby uczcić Maryję i przy nich się modlić.
  3. Jest to także 1. piątek miesiąca: wystawienie NS o g. 17.30, spowiedź przed Mszami, a wieczorem od g. 16.30; – 1. sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30; – 1. niedziela: nabożeństwo eucharystyczne po Mszy św. o g. 12.30.
  4. Z racji na obchód niedzieli wielkanocnej Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja.
  5. Informujemy, że w naszej farze mogą uczestniczyć maksymalnie 33 osoby, a w kościele Ducha Św. może być maksymalnie 7 osób. W niedzielę przy ładnej pogodzie będziemy wystawiać ławki wokół fary, ażebyśmy mogli uczestniczyć we Mszy św. z zachowaniem bezpieczeństwa.
  6. Otrzymaliśmy rachunek za zużycie energii elektrycznej za ogrzewanie naszej fary, który opiewa na prawie 9.600 zł. Musimy go zapłacić, a dodatkowo płacimy jeszcze podatki. Gdyby ktoś chciał i mógł wesprzeć parafię, to podajemy numer konta: 44 1240 1721 1111 0000 0726 2359 (jest również na stronie internetowej). Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel o wsparcie finansowe. Dziękujemy za wrażliwość i solidarność. Wiemy, że również Wam nie jest łatwo, tym bardziej dziękujemy. Niech Bóg Miłosierny błogosławi i strzeże wszystkich przed wszelkim złem i chorobami. Niech napełnia nasze serca pokojem i ufnością.

Ksiądz Proboszcz