1. Zachęcamy od udziału w nabożeństwach wielkopostnych, które odbywają się w naszej farze w następujących godzinach: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o g. 17.40, Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o g. 17.30. Podczas Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na zaprojektowanie i wystrój pięknego grobu Pańskiego.
 2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 12.30, kandydatów do bierzmowania – o g. 18.00.
 3. Nasze farne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę 25 marca o g. 18.00 i będą trwały do wtorku włącznie. Poprowadzi je saletyn z Gdyni, ks. Wiesław Burski. Program można wziąć z bocznego ołtarza. Będzie umieszczony także w Internecie.
 4. W Zawidzu 9 marca odbył się dekanalny konkurs biblijny: Marcelina Mosakowska zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego, Łukasz Rudyk zajął III miejsce. Przygotowywały naszych medalistów katechetka p. Zofia Hołubicka. Gratulujemy.
 5. Piękny film o św. Józefie pt. Opiekun będzie grany w CeKiSz-u od 17 do 23 marca. Zapraszamy.
 6. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas, która świadczy pomoc wielu ludziom najuboższym oraz pomaga ofiarom wojny.
 7. 15 kwietnia o g. 10.00 rozpocznie się spotkanie dla związków nieregularnych w Ośrodku Caritas w Popowie Kościelnym.
 8. Kontynuujemy naszą duchową akcję Zdobywamy Jeruzalem. Przypominamy, że modlimy się za naszą parafię o ożywienie wiary, nadziei i miłości do Boga i do ludzi naszych bliskich i wszystkich parafian. Obrazki możemy zabrać ze środka naszej fary.
 9. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów parafialnych: strony internetowej fara-sierpc.pl i Facebooka. Dziękujemy osobom opiekującym się nimi, w szczególności p. Dawidowi Jankowskiemu, koordynatorowi mediów parafialnych. Zapraszamy chętnych do przeżycia ciekawej przygody z naszymi mediami. Można zgłaszać się do Dawida Jankowskiego.
 10. Są baranki na stół wielkanocny w cenie 8 zł. Niech będą naszą wielkopostną jałmużną i dzieleniem się sercem z najbiedniejszymi.
 11. Zachęcamy do nabywania interesującego nru GN w cenie 10 zł. Pojawiły się także nowe czasopisma w naszej kasecie. Świat misyjny a w nim piękny wiersz o baobabie, Misje dzisiaj w nim m.in. zajmujący artykuł o albinosach czyli białych murzynach i zagrożeniu ich życia; KNC a w nim informacje i komiks o Karolu Acutisie, geniuszu informatycznym i świętym; L’Osservatore Romano a w nim m.in. piękne katechezy papieża Franciszka dotyczące strapienia i prawdziwego pocieszenia w naszym życiu. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Składamy podziękowania za ofiary indywidualne i przelewane na konto. Dziękujemy KŻR św. o. Pio za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary. Jezus pragnie napełnić serca nasze żywą wodą, tzn. miłością i prawdą. Żyjmy w prawdzie i z odwagą brońmy prawdy i dobrego imienia największego z Polaków, Jana Pawła II.

Ksiądz Proboszcz