1. Dziękuję za pomoc podczas rekolekcji: wikariuszom, organiście, kościelnemu, zespołowi młodzieżowemu, scholi, katechetom, ministrantom, gospodyniom, składającym podziękowania. Dziękujemy p. Sławomirowi Zasadowskiemu i p. Kazimierzowi organiście za podwożenie do chorych.
 2. Dziękujemy wszystkim za rozprowadzanie świec: wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 2 z p. dyr. Magdaleną Pedą i opiekunką Bogusławą Krajewską, uczniom ze SP w Bledzewie z p. Marzeną Ręplewicz, Parafialnemu Kołu Caritas z opiekunką p. Hanną Wiktor i wspomagającymi osobami: Anną Cisowską, Małgorzatą Szafrańską, Krzysztofem Żółtańskim, Benedyktem Borosem, Bolesławem Stawickim.
 3. Dziękujemy dorosłym i dzieciom za udział w roratach. Za opiekę nad dziećmi i przygotowywanie śniadań s. Konstancji i p. Zofii.
 4. Dziś jest ostatni dzień akcji Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem. Dziękujemy ofiarodawcom.
 5. Dziękujemy z przygotowanie spotkań opłatkowych wszystkim grupom. Wczoraj odbyło się spotkanie opłatkowe dla władz powiatu, miasta, urzędów oraz liderów grup parafialnych. Wraz z parafią przygotowała je parafialna Caritas.
 6. We wtorek Pasterka, czyli Msza Wigilijna o g. 22.00. Przedtem około półgodzinny program przygotowany przez zespół muzyczny i młodzież. W Pasterkę spowiadamy na Mszy porannej o g. 9.00 i potem od g. 21.45.
 7. W środę 25 grudnia pierwszy dzień Świąt. Msze św. w porządku niedzielnym, ale nie ma Mszy św. g. 7.00. W drugi dzień Świąt 26 grudnia Msze św. jak w niedzielę. Zachęcam, aby dzieci 25 grudnia na g. 11.00 przyniosły w klatkach zwierzątka. Chcemy poczuć trochę atmosferę Bożej groty. Za zwierzęta w tym czasie odpowiadają rodzice.
 8. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia, a więc w piątek. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 18.00 po świętach i aż do zakończenia kolędy. Są tylko Msze św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. i o g. 9.00 w farze. Wyjątek stanowić będą: uroczystości, śluby, pierwszy piątek miesiąca.
 9. 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli w Sierpcu. Po Mszy św. o g. 12.30 wyruszymy z parkingu ok. 13.20 w stronę CKiSz-u. Ubieramy stroje, w których znajdą się jakieś czerwone elementy. Nasza parafia ma taki kolor.
 10. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru GN w cenie 8 zł.
 11. Wczoraj obchodził swoje imieniny czyli dzień patronalny ks. Tomek, a w Wigilię będzie świętował ks. Adam. Życzymy księżom w tym bliskim już okresie przyjścia Dzieciątka Jezus na ziemię miłości i pokoju, które Narodzony przyniósł oraz światła Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej. Dziękujemy zarazem za pracę w naszej parafii, za uśmiech, życzliwość i dobroć. Ks. Tomkowi życzymy dużo wytrwałości i humoru, a ks. Adamowi niewyczerpanej energii i promieniującej radości. Oby dobro siane przez księży przyniosło obfity plon w sercach wszystkich parafian.
 12. Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzę dobrego przygotowania do pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

Ksiądz Proboszcz