1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Przez cały tydzień modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie. Oby młodzi ludzie mieli odwagę pójść za Bożym głosem, wzywającym ich do szczególnej miłości Boga i człowieka.
  2. W pierwszą sobotę, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Obchodzimy w ten dzień Święto Pracy. Módlmy za ludzi pracy, ażeby Bóg błogosławił ich trudom i wysiłkom, a św. Józef niech wszystkich otoczy opieką, tym bardziej, że obchodzimy Rok św. Józefa. Nabożeństwo o g. 8.30.
  3. Rozpoczyna się maj, piękny miesiąc Maryjny. Nabożeństwo majowe będzie w farze po wieczorowej Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy.
  4. Modlimy się za maturzystów w przyszłą niedzielę o g. 18.00. Prosimy Boga o szczęśliwy przebieg egzaminów i dobry wybór dalszej drogi życiowej.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą na spotkania kolędowe do naszej pięknej fary. Modlimy się wspólnie i prosimy o błogosławieństwo dla Was i Waszych rodzin oraz o łaskę zdrowia i zachowanie przed pandemią. Cieszymy się, że chociaż w takiej formie możemy zobaczyć się i krótko spotkać. Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary. Plan.
  6. Na swoich czytelników czeka nowy, interesujący nr GN.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na spłatę kosztów ogrzewania farnego, za ofiary przekazywane na konto parafialne (jest na naszej stronie parafialnej www.fara-sierpc.pl) oraz ofiary indywidualne na kościół: od rodziny Polowiec z Piask i Reginy Lewandowskiej z Piask.
  8. Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi ks. Jarosław Jakubowskiego. Dziękujemy ks. Jarkowi za posługę w naszej parafii, piękne kazania, ładny śpiew i budowanie wspólnoty. Życzymy radości z pełnionej posługi kapłańskiej, wielu łask Bożych do zachowania wierności pięknemu kapłaństwu Chrystusowemu i światła Ducha Świętego w podejmowanych zadaniach i posłudze. Niech radosne pełnienie posługi duszpasterskiej w naszej parafii przyniesie Księdzu wiele radości, satysfakcji i osobistego zadowolenia. Szczęść Boże!

Ksiądz Proboszcz