1. Dzisiaj jest 3 maja, kolejna rocznica Konstytucji 3 maja i zarazem uroczystość NMP Królowej Polski. Polecamy Maryi naszą Ojczyznę w modlitwie i w akcie zawierzenia.
  2. Dzisiaj także jest Niedziela Dobrego Pasterza i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie. Prośmy gorąco, aby młodzi ludzie mieli odwagę podjąć tę piękną choć wymagającą drogę.
  3. W tygodniu biblijnym na pół godziny przed Mszą św. lektorzy naszej parafii czytali Pismo – w tym roku Ewangelię wg św. Mateusza. Dziękuję za zorganizowanie tego pięknego przedsięwzięcia p. Teresie Jankowskiej i Darkowi Kaźmierczakowi, a lektorom za piękne czytanie. Tydzień biblijny był zorganizowany tylko w naszej parafii.
  4. Dziękujemy p. Hannie Wiktor za dbanie o pomnik ks. kan. Andrzeja Więckowskiego i kwiaty przy pomnikach przy farze.
  5. Trwa już 3 rok duchowa akcja Zdobywamy Jeruzalem. W tych dniach modlimy się za wszystkich naszych parafian o ochronę przed zarażeniem. Dziękujemy członkom grupy Odnowy w Duchu Świętym, którzy modlili się za parafię przez miesiąc kwiecień. Teraz prosimy o zabranie obrazków z modlitwą na miesiąc maj.
  6. Różaniec, który odmawialiśmy w kościele Ducha Św. o g. 20.30, od jutra przenosimy do fary na g. 17.30. Transmisja będzie tylko w sobotę o g. 20.30. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w modlitwie i prosimy o duchowy kontakt albo uczestnictwo w farze. Dziękujemy Dawidowi Jankowskiemu, który przyjeżdżał prawie każdego dnia do kościoła Ducha Św. w celu transmitowania różańca.
  7. Jest nowy, ciekawy numer GN.
  8. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na kościół: za te przelewane na konto (jest na stronie internetowej), składane indywidualnie oraz na tacę. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas i nasze rodziny oraz napełnia serca nasze nadzieją i pokojem.

Ksiądz Proboszcz