1. Gratulujemy wygranej w dekanalnym konkursie biblijnym uczennicy Sylwii Placek z I Prywatnej Szkoły Podstawowej i zakwalifikowania się do etapu diecezjalnego. Była przygotowywana przez katechetkę p. Zofię Hołubicką. Gratulujemy także Julii Grzeleckiej ze SP nr 3 za zajęcie trzeciego miejsca. Była przygotowywana przez s. Konstancję. Dziękuję katechetkom za trud przygotowania, a dzieciom za wyniki.
  2. Rekolekcje parafialne zaczynają się od przyszłej soboty Mszą św. o g. 18.00. Plan jest wyłożony na bocznym ołtarzy i będzie umieszczony w internecie. Kartki z programem możemy zabrać ze sobą.
  3. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Papież Franciszek ogłosił, że obecny rok jest Rokiem św. Józefa. Módlmy za wstawiennictwem tego wielkiego patrona w naszych intencjach i za nasze rodziny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, tzn. możemy jeść potrawy mięsne.
  4. Nabożeństwo Drogi krzyżowej jest w każdy piątek o g. 16.30 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Gorzkie żale w każdą niedzielę o g. 17.40.
  5. W każdą sobotę jest medytacja prowadzona przez ks. Adama, dotycząca ewangelii z najbliższej niedzieli Wielkiego Postu o g. 17.30.
  6. Bierzmowani mają obowiązkowe spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszy św. rekolekcyjnej o g. 18.00 i po Mszy spotkanie formacyjne.
  7. Rycerze Jana Pawła II będą sprzedawać książkę pt. Świadkowie miłosierdzia z interesującymi świadectwami. Książka jest w cenie 30 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone w całości na budowę sanktuarium w Płocku.
  8. Zachęcam do nabywania nowego nru GN i MGN. Są także baranki wielkanocne na nasz świąteczny stół w cenie 5 zł.
  9. Otrzymaliśmy fakturę za energię elektryczną za ogrzewanie naszej pięknej fary z kwotą ponad 12 800 zł. Kolejne prawie 3 tys. zł to koszt ogrzewania kościoła Ducha Św. i domu parafialnego. W przyszłą niedzielę ofiary będą przeznaczone na pokrycie tych wysokich kosztów utrzymania naszych pięknych kościołów. Dziękujemy za ofiary złożone podczas Mszy św. i składane indywidualnie, które świadczą o Waszej odpowiedzialności za to dobro, którym jest kościół i wspólnota parafialna. Niech ta niedziela, którą się określa jako niedzielę radości, sprawi, ażeby w naszych sercach zapanowała radość, pokój, życzliwość i miłość do najbliższych oraz spotkanych bliźnich.

Ksiądz Proboszcz