Ogłoszenia duszpasterskie. 9. Niedziela zwykła  (2.06.24)

 

 1. Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest w naszej farze po Mszy św. o g. 18.00. Zachęcamy do modlenia się Litania do NSPJ w domach.
 2. W tym tygodniu jest pierwszy: – czwartek miesiąca, wystawienie NS i modlitwa o powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego; – piątek miesiąca, wystawienie NS i spowiedź od g. 16.45.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy o g. 18.00 jest wieczór uwielbienia Sierpc uwielbia w naszej farze. Zapraszamy do wspólnej, spontanicznej modlitwy dziękczynienia i wielbienia Jezusa w mocy Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dzieci w niedzielę 16 czerwca na Mszę św. o g. 11.00. Będziemy dziękować Bogu za szczęśliwie przeżyty rok szkolny i jego owoce.
 5. Są obrazki w środku fary w naszej duchowej modlitwie za nasze rodziny i najbliższych, parafię i Ojczyznę w akcji Zdobywamy Jeruzalem. Prosimy o zabranie ich do domu.
 6. Dziękujemy za ustrojenie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: Oddziałowi Sierpeckiemu NSZZ Solidarność z p. Józefem Mrozem oraz ks. Jarosławowi i Krystianowi wraz z przedstawicielami grup parafialnych. Nasze ołtarze były naprawdę piękne i wymagały nakładu pracy. Dziękuję za uczestnictwo w procesji asyście, chórowi (jedynemu w Sierpcu) z p. Kazimierzem, p. Piotrowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatami, katechetkom, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II. druhom i druhnom z OSP z Bledzewa i Piastowa i wszystkim parafianom.
 7. Wczoraj był Dzień Dziecka. Życzymy kochanym dzieciom radości i miłości rodziców oraz szczęśliwego dzieciństwa. Niech Pan Jezus, który kochał dzieci, błogosławi im w ich rozwoju duchowym i fizycznym.
 8. Wczoraj ministranci z ks. Krystianem wyjechali na otwarty dzień do WSD w Płocku. Uczestniczyli w nabożeństwach i spotkaniach, a następnie poszli na lody.
 9. GN niedzielny jest do nabycia w zakrystii. W naszej kasecie prasowej jest czasopismo Kotwica, w którym jest wywiad z Wojciechem Kowalskim. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni, siedzi na wózku inwalidzkim, a skończył studia i pomaga innym. Pięknie mówi o wierze i przyjaźni. Jest także KNC a w nim chwytający za serce artykuł o wcześniaku, który ważył zaledwie 900 g i walczył o życie w inkubatorze. Lekarze radzili rodzicom zabicie dziecka. Tata i mama zdecydowali się go przyjąć. Dziś jest księdzem od 14 lat i daje świadectwo, to ks. Michał Glin. I wywiad z biskupem polskim, który pisze kryminały
 10. Zgodnie z dekretem ks. bpa Szymona Stułkowskiego po czterech latach owocnej pracy w naszej parafii ks. Jarosław zostaje przeniesiony do par. Pomiechowo. W wakacje będziemy żegnać i dziękować księdzu za pracę duszpasterską.
 11. Dziękujemy za Wasze ofiary dzisiejsze i te składane indywidualnie. Na piękną niedzielę niech nam błogosławi Jezus. W Jego Sercu znajdziemy miłość i moc do radosnego i pełnego pokoju życia.

Ksiądz Proboszcz