1. Trwa nabożeństwo czerwcowe do NSPJ po Mszy św. o g. 18.00. Uczcijmy Serce Jezusowe naszą miłością i modlitwą.
  2. W najbliższy czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane też Bożym Ciałem. U nas Msze św. w następującym porządku: g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczysta suma w klasztorze o g. 11.00, a następnie procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie drugiego ołtarza przy domu parafialnym i trzeciego ołtarza przy kościele farnym. Tradycyjnie ołtarz przy kościele farnym ubiera Solidarność, zaś przy domu parafialnym – grupy parafialne. Nasza procesja wyruszy z fary ok. g. 10.30. Weźmie w niej udział cała asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci komunijne i pozostali wierni. Zapraszamy także strażaków z Bledzewa i Piastowa. Przez cały tydzień obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, która zakończy się procesją eucharystyczną w czwartek po Bożym Ciele. Tego dnia ks. Adam z zespołem parafialnym FanFary poprowadzi adorację uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Organizujemy pielgrzymkę do Meksyku w dniach 26.01-08.02. 2024 r. Celem jest nawiedzenie cudownego obrazu Matki Bożej z Guadalupe, do której tylko w oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP pielgrzymuje ok. 5 mln wiernych. Zwiedzać będziemy także inne miejsca kultu z świątynię z ołtarzem czaszek i zabytki kultury meksykańskiej: piramidy, pałac tysiąca kolumn, miejsca sakralne i zabytkowe starożytnego ludu Majów, przejazd łodziami po kanionie z możliwością spotkania krokodyli, największy dziedziniec klasztorny w żółtym mieście Izmal, gdzie papież Jan Paweł II miał spotkanie z Indianami. Odpoczynek na plażach. Koszt: 6640 PLN + 1640 USD.
  4. W ostatni poniedziałek przeżywaliśmy parafialny odpust na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziękujemy ks. wikariuszom, dzieciom pierwszokomunijnym, ich rodzicom, dziadkom i babciom, chórowi z organistą p. Kazimierzem, kościelnemu p. Piotrowi, p. Justynie za fotorelacje, Rycerzom Zakonu Jana Pawła II. Dziękujemy za kazania ks. Michałowi Kiersnowskiemu, dyr. LO Leonium.
  5. Wczoraj przeżyliśmy uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dziękujemy za roczne przygotowanie i ostatnio przeprowadzone próby ks. Jarosławowi. Podziękowaniami za przygotowanie i sprzątanie obejmujemy: p. Barbarę Maciejewską, Katarzynę Stawicką- Robakiewicz, Barbarę Dziubak, Jolantę Szaszko-Kowalską, Izabelę Drzewicką, Dariusza Kaźmierczaka, Piotra Błażejewskiego, Justynę Olaszewską, Aldonę Tłusty, Zofię Hołubicką, Katarzynę Kuczborską. Dziękujemy rodzicom za dary ołtarza: dywany i obrusy, a księżom za spowiedź.
  6. bp Szymon Stułkowski wydał dekret ze zmianami ks. wikariuszy. Jego decyzją ks. Adam, po czterech latach pracy w naszej parafii, zostaje skierowany do pracy w parafii Proboszczewicach. Za pracę duszpasterską: wygłoszone homilie, spowiedzi, przygotowywanie młodzieży do bierzmowania, prowadzenie grup, za śpiew, życzliwość i nade wszystko za utwierdzanie w wierze w Jezusa Chrystusa wszystkich parafian, dziękować będziemy w niedzielę 25 czerwca. Ks. Adam wybrał ten termin dla siebie. Do naszej parafii przychodzi ks. Krystian Bartnicki, który pracował w parafii Drobin.
  7. Koło Caritas przy naszej parafii wznawia akcję Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakup tornistrów z wyposażeniem dla dzieci z rodzin najbiedniejszych i przekazanie ich do 10 lipca do biura Caritasu lub pozostawienie w zakrystii.
  8. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje rodzin zastępczych dla dzieci pozbawionych naturalnej rodziny lub nie mających warunków do wychowania np. z racji na alkoholizm albo przemoc. Rodziny, kobiety pracujące w domu, osoby samotne, które czują wewnętrzne pragnienie, zachęcamy do podjęcia tego pięknego choć niełatwego wyzwania. Koszty utrzymania pokrywane są z finansów państwowych. Kontakt: 24/275 76 60.
  9. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
  10. Faktura za ponad 4 miesiące okresu grzewcze tylko fary, nie mówię o kościele Ducha Św., ogrzewaniu gazowym domu parafialnego i domu duszpasterzy, wyniosła 28.500 zł. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i ofiary anonimowe i indywidualne, dzisiaj szczególnie rodzinie Bartel z ul. Wyzwolenia 6.

Ksiądz Proboszcz