Oddział Caritas naszej parafii wraz z duszpasterzami pragnie odpowiedzieć na zarządzenie Biskupa Płockiego Piotra Libery z 13 marca br.:
,,Zwracam się do dorosłych o okazywanie miłosierdzia ludziom chorym, starszym, zainteresowanie nimi i pomoc w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w lekarstwa i inne potrzebne do życia środki. Bądźmy dobrymi Samarytanami, którzy nie przechodzą obojętnie obok cudzej biedy, pamiętając zawsze o roztropnym, minimalnym kontakcie z tymi osobami, by nie doprowadzić do zakażenia ich wirusem.”

W odpowiedzi na ten apel pragniemy pomóc w niezbędnych zakupach ludziom starszym, chorym lub samotnym, pozostającym w domach z powodu pandemii. Wystarczy zadzwonić na numer parafialnego oddziału Caritas od poniedziałku do piątku: tel. (24)2752233 w godzinach 8:00-12:00. W innych dniach i późniejszych godzinach zgłoszenia będzie przyjmował ks. Adam Kowalski pod numerem telefonu: 512103867.
Po zgłoszeniu na wskazany adres przybędą wolontariusze w celu pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów – art. spożywczych, leków oraz innych niezbędnych produktów.

Kochani Seniorzy zostańcie w domu – pomożemy Wam!
#zostanwdomu #milosiernysamarytanin

Prosimy o udostępnianie tej informacji
Pozdrawiamy i zapewniamy w modlitwie
Duszpasterze Farni
Przewodnicząca Parafialnego Oddziału Caritas – Hanna Wiktor