Drodzy Bracia i Siostry!

Z powodu wprowadzenia zasad ograniczenia zgromadzeń przez władze państwowe z dn. 24.03.2020r. oraz zarządzenia Biskupa Płockiego w sprawie sprawowania czynności liturgicznych w czasie stanu epidemii z dn. 23.03.2020r. informujemy:

1. Msze św. w Farze oraz w kościele Ducha św. będą odprawiane według zamówionych intencji, jednak praktycznie bez udziału wiernych. W Eucharystii mogą uczestniczyć jedynie przedstawiciele rodziny. Liczba wiernych na Mszy św. nie może przekraczać 5 osób, więc prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do poleceń pana kościelnego, który będzie weryfikował tę liczbę. Przepisy te dotyczą także pogrzebów oraz nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

2. Wejście na Eucharystię do Fary będzie możliwe tylko przez drzwi przy zakrystii.

3. Sprawowanie sakramentu chrztu świętego, poza niebezpieczeństwem śmierci, odkładamy poza czas pandemii.

4. Sprawowanie sakramentu namaszczenia chorych ograniczamy do przypadków niebezpieczeństwa śmierci.

5. Zachęcamy, aby Spowiedź św. wielkanocną odłożyć na czas po ustaniu epidemii.W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). Przypominamy również o praktyce żalu doskonałego z intencją przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy będzie to możliwe.

6. Przypominamy o naszych parafialnych transmisjach on-line:
a) każdego dnia godz. 20:25 – Różaniec z kościoła Św. Ducha
b) piątki godz. 17:25 – Droga Krzyżowa z Fary
c) niedziele godz. 15:55 – Msza św. z Fary
d) niedziele godz. 17:35 – Gorzkie Żale z Fary

O transmisjach liturgii Triduum Paschalnego poinformujemy w późniejszym czasie.

7. Przypominamy także o naszych parafialnych rekolekcjach on-line od 28.03 do 31.03. Nauki rekolekcyjne znajdziecie na naszym Facebooku oraz na parafialnym kanale YouTube: FANFARY

8. Informujemy o akcji naszego parafialnego oddziału Caritas – pragniemy pomóc w niezbędnych zakupach ludziom starszym, chorym lub samotnym, pozostającym w domach z powodu pandemii. Wystarczy zadzwonić na numer parafialnego oddziału Caritas od poniedziałku do piątku: tel. (24) 275 22 33 w godzinach 8:00-12:00. W innych dniach i późniejszych godzinach zgłoszenia będzie przyjmował ks. Adam Kowalski pod numerem telefonu: 512 103 867.
Po zgłoszeniu na wskazany adres przybędą wolontariusze w celu pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów – art. spożywczych, leków oraz innych niezbędnych produktów.

9. Najważniejsze… Pamiętamy o Was. Modlimy się podczas Mszy św., na różańcu, podczas nabożeństw. Rozumiejąc powagę sytuacji prosimy i nalegamy #zostańwdomu.

Jezu ufamy Tobie!
Duszpasterze Farni