1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W sposób szczególny prośmy Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski, ponieważ zdroje miłosierdzia Bożego wypływają z nieba. W Płocku w sanktuarium Bożego Miłosierdzia są wielkie uroczystości, na które zapraszamy. To właśnie w Płocku s. Faustyna miała pierwsze objawienia Jezusa Miłosiernego.
  2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych tzw. II Komunii św. i kandydatów do bierzmowania odbędzie się 25 kwietnia: I Komunia św. g. 12.30, II Komunia św. g. 11.00, kandydaci do bierzmowania g. 18.00. Nie ma spotkania dzieci przygotowujących się do tzw. II Komunii św. dzisiaj z racji na obostrzenia.
  3. Od jutra rozpoczynamy spotkania z Wami, moi Drodzy, w naszej farze. Ponieważ nie było wizyty kolędowej w okresie bożonarodzeniowym, chcemy spotkać się z Wami na Mszy św. w intencji rodzin zaproszonych na konkretny dzień i godzinę. Pragniemy prosić Boga o błogosławieństwo dla Was, Waszych dzieci, wnuków i najbliższych. Będzie też uroczyste błogosławieństwo przedstawicieli rodzin, aby mogli Boże błogosławieństwo zanieść do rodzin i mieszkań.
  4. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego numeru GN.
  5. Cieszymy się ze wspólnej modlitwy i przeżywania Eucharystii, która buduje wspólnotę rodzinną i parafialną. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, z których połowa, zgodnie z zarządzeniem biskupa, przeznaczona jest na Caritas. Dziękujemy p. Annie Soloch za złożoną ofiarę na kościół. Wpatrzeni w Jezusa Miłosiernego, pragniemy uczyć się od Niego miłości, dobroci i odwagi w świadczeniu o prawdzie. W tym tygodniu szczególnie zwracajmy się do Niego w naszych potrzebach z głęboką ufnością naszego serca, że On zawsze wysłuchuje swoje dzieci. „Im dusza bardziej ufa, tym więcej łask otrzymuje” – powtarzała s. Faustyna.

Ksiądz Proboszcz