1. Dzisiaj jest Niedziela Miłosierdzia Bożego. Możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: Komunia św., pragnienie nie popełniania grzechów, modlitwa według intencji Ojca św. Dzisiaj rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia. Chcemy podziękować Parafialnemu Kołu Caritas z koordynatorką p. Hanną Wiktor, wolontariuszom naszej parafii, którzy pomagają najbardziej potrzebującym oraz biorą udział w akcjach charytatywnych.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się piękny miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwo majowe ku czci NMP. Nabożeństwo będzie u nas po wieczorowej Mszy św., którą odprawiamy o g. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym pięknym chwaleniu Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy odświeżają przydrożne figury oraz kapliczki, aby uczcić Maryję, a także często przy nich się modlić. Ponieważ jest to 1. Niedziela miesiąca, będzie nabożeństwo eucharystyczne.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Sięgajmy jak najczęściej po tę Księgę Życia.
  4. 8 maja w naszej dostojnej farze odbędą się uroczystości z okazji 700-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Piotr Jarecki, zostanie odprawiona o g. 11.00. Z racji na tę doniosłą uroczystość nie będzie Mszy św. o g. 12.30. Zapraszamy wszystkich na te uroczystości.
  5. Także 8 maja o g. 18.00 jest obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Wczoraj odbył się Memoriał Szachowy im. ks. Ludomira Lissowskiego. Nasza farna parafia objęła patronat honorowy. Ks. Proboszcz uczestniczył w otwarciu i wręczaniu nagród uczestnikom. Dziękujemy organizatorom tego pięknego memoriału szachowego.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego numeru GN.
  8. Dziękujemy za ofiary, których połowa, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Piotra Libery, przeznaczona jest na Caritas diecezji płockiej.
  9. Jutro obchodzi imieniny ks. Jarosław. Jest to wyjątkowy dzień, w którym pragniemy ks. Jarkowi podziękować za pracę duszpasterską w naszej parafii oraz otwartość na człowieka. Życzymy równocześnie coraz ściślejszej współpracy z łaską Bożą oraz pogłębiania relacji z Jezusem, które wpływają na owocność pracy kapłańskiej, a także owocuję pokojem i radością w sercu. Niech Jezus Najwyższy i wieczny Kapłan otacza Księdza swoją mocą i chroni przed wszelkim złem. Dużo radości i satysfakcji z pracy w naszej parafii.
  10. Niech Jezus Miłosierny obdarza nas obfitymi łaskami oraz błogosławi naszym rodzinom i najbliższym. Oby Jego miłość i pokój spłynęły na Polskę i cały świat, a zwłaszcza na narody doświadczające przemocy ze strony ludzi owładniętych demonicznymi żądzami władzy.

Ksiądz Proboszcz