1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, która przypomina nam chwalebny wjazd do Jerozolimy, a zarazem mękę Pańską. Rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia. Od W. Czwartku od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy święte Triduum Paschalne, czyli przeżywanie najważniejszych i najbardziej doniosłych dla naszej wiary wydarzeń męki i zmartwychwstania Jezusa.
 2. Nabożeństwa podczas Triduum Paschalnego tylko w kościele farnym: w W. Czwartek g. 18.00, W. Piątek o g. 18.00 (ofiary przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi św.), w W. Sobotę o g. 20.00.
 3. Adoracja przy grobie Pana Jezusa: Czwartek do g. 23.00. W. Piątek do g. 23.00. O g. 15.00 jest Droga Krzyżowa; g. 19.30 chórzyści i inni śpiewają Gorzkie Żale, o g. 20.00 adoruje młodzież z Ekonomika z katechetką p. Bogusławą Krajewską. W tym dniu obowiązuje post, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta, a dwa nie do syta. W. Sobota adoracja jest od g. 8.00 do g. 6.00, czyli do Rezurekcji. Od g. 18.30 adoruje młodzież z Mechanika z p. katechetką Anną Markowską, a po g. 21.30 zapraszamy Legion Maryi i inne grupy. Prosimy o adorację w swoich strojach strażaków, harcerzy i ministrantów. Te trzy dni są wyjątkowymi dniami w ciągu roku, ponieważ przypominają o największej miłości Boga do człowieka. On oddał za nas swoje życie. Dlatego warto zadumać się i przyjść na adorację, aby podziękować Jezusowi za tak wielką i niepojętą miłość.
 4. Poświęcenie pokarmów w W. Sobotę od g. 8.30 do g. 16.00 z przerwą od g. 13.00 do g. 14.00. Do g. 13.00 poświęcenie pokarmów będzie co pół godziny, a od g. 14.00 – co godzina.
 5. Spowiedź dla tych, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogli do niej przystąpić w czasie rekolekcji w W. Sobotę od g. 8.30 do 16.00 z przerwą w g. 13.00-14.00. Później jest przygotowanie do celebracji Wigilii Pachalnej.
 6. Rezurekcja będzie celebrowana o g. 6.00, a kolejne Msze w niedzielę wielkanocną będą w następującym porządku: g. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 8.00. Bardzo prosimy o udział chóru, orkiestry, całej asysty i jak największy udział dziewczynek w sypaniu kwiatów. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatkami podczas procesji, proszę o zgłaszanie się do p. Zosi i p. Aldony oraz s. Augustyny. W drugi dzień Świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy do głębokiego i duchowego przeżycia tych pięknych Świąt.
 7. W W. Sobotą od g. 9.00 ministranci będą rozprowadzać ręcznie zdobione świece oraz ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone będą na majową wycieczkę ministrantów.
 8. Dziękujemy za ubogacanie naszej strony parafialnej i Facebooka zdjęciami z ostatnich dni: Dawidowi Jankowskiemu (koordynatorowi mediów parafialnych) i Justynie Olaszewskiej.
 9. Dziękujemy Wam, drodzy, za uczestnictwo w pięknej drodze krzyżowej ulicami naszej parafii, a w szczególności: lektorom, Rycerzom Jana Pawła II, ministrantom, niosącym tuby, ks. wikariuszom, p. Darkowi, organiście p. Kazimierzowi, kościelnemu p. Piotrowi i policji za zabezpieczenie trasy.
 10. Dziękujemy p. Sławomirowi Zasadowskiemu za podwożenie księdza do chorych po rekolekcjach.
 11. Zapraszamy na marsz dzisiaj o g. 18.00 w naszej farze w obronie świętości papieża Jana Pawła II i wartości chrześcijańskich, które głosił, a potem przemarsz do pomnika w postaci obelisku na ul. Jana Pawła II.
 12. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, także te przelewane na konto parafialne (na stronie internetowej fara-sierpc.pl) oraz indywidualne, dziś szczególnie p. Grażynie Marcinkowskiej. Wpatrzeni w nieskończoną miłość Jezusa, wyrażoną poprzez ofiarę z siebie na krzyżu, otwórzmy nasze serca i przeżyjmy najbliższe dni w duchu pokuty, ale i wdzięczności za wykupienie nas za ze zła a napełnienie swoją mocą i siłą.

Ksiądz Proboszcz