1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Weźmy do ręki w tym tygodniu Pismo Św. i czytajmy medytacyjnie, ażeby ono wydało w naszym sercu obfity owoc.
  2. 21 stycznia przeżywaliśmy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Cieszymy się z Waszej obecności oraz miłości, którą obdarzacie kochanych wnuków. Wiedzcie, że jesteście nam potrzebni z Waszą troską, wrażliwością i mądrością życiową. Życzymy Wam dużo sił, zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. A na chwile trudne i dni pochmurne pamięci o tym, że Was kochamy.
  3. Kończymy w tym tygodniu w środę wizytę duszpasterską. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, których doświadczamy oraz owocne spotkania. Program kolędy można znaleźć na stronie internetowej fara-sierpc.pl Gdyby ktoś nie mógł, a chciał przyjąć wizytę duszpasterską, prosimy o zgłoszenia do zakrystii lub w kancelarii. Odwiedzimy takie osoby w środę 26 stycznia po południu.
  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii i kandydatów do bierzmowania odbędzie się po feriach zimowych.
  5. 24 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu z tej racji pamiętajmy w modlitwach o członkach naszych mediów parafialnych. Można zainstalować w telefonie aplikację “Dzieło biblijne” z tekstami Pisma Św.
  6. Komendant Wojewódzki Policji ostrzega przed wyłudzeniami finansowymi, których dopuszczają się oszuści. Podszywają się najczęściej pod przedstawicieli firm czy sklepów, prosząc o dane osobowe. Nie podawajmy nigdy danych osobowych nieznanym ludziom. Nie instalujmy także podejrzanych aplikacji w naszych telefonach.
  7. Zachęcamy do nabywania nowego intersującego numeru GN w cenie 8 zł.
  8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary i wszystkie ofiary kolędowe. W przyszłą niedzielę taca przeznaczone będzie na renowację Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie, które służy m.in. polskim księżom studentom. Otwieramy nasze serca na przychodzącego Jezusa, który pragnie napełnić nas swymi łaskami i mocą do codziennego życia. Niech Boże błogosławieństwo napełnia nas radością i pokojem serca.

Ksiądz Proboszcz