1. Dziś przeżywamy święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się w sposób szczególny za wszystkie rodziny, aby przetrwały trudności i kryzysy i rozwijały się w miłości i pokoju.
  2. 1 stycznia jest Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w naszej farze są o 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:00. W tym dniu na g. 12:30 zapraszamy wszystkich, którzy utracili kogoś bliskiego w tym roku. Będziemy się w sposób szczególny za nich modlić, aby Bóg obdarzył ich radością nieba.
  3. W tym tygodniu jest pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie od g. 17:00, wystawienie NS od 17:30. W pierwszą sobotę jest nabożeństwo o g. 8:30, ale nie ma Mszy Św. o g. 18:00, ponieważ kolędujemy. Podobnie w czwartek nie będzie Mszy Św.o g. 18:00
  4. 6 stycznia jest Uroczystość Trzech Króli i po raz kolejny Orszak. Po Mszy Św. o g. 12:30 czekamy przed farą na orszak z klasztoru, z którym udamy się w stronę CKiSz-u po drodze łącząc się z orszakiem z kościoła szkolnego. W czasie marszu i na placu przed CKiSz-em będzie śpiew kolęd. Przygotujmy, wg własnej inwencji czerwone elementy naszego stroju, np. narzuty, wstążki, nakrycia, korony, aby zaznaczyć naszą obecność. Zabierzmy ze sobą także śpiewniki.
  5. Dziękujemy redakcji naszej strony internetowej, która pięknie funkcjonuje, a więc Dawidowi Jankowskiemu (główny odpowiedzialny), redaktorom: Darkowi Kaźmierczakowi, Justynie Olaszewskiej, Ewie Mielczarskiej, Zofii Hołubickiej za piękne artykuły, katechetom za przybliżanie sylwetek świętych, ks. Adamowi za pomoc w prowadzeniu Facebooka, księżom za niedzielne zamyślenia. Na Facebooku śledzi nas ponad 400 osób, a strona jest wyświetlana ok. 400 razy dziennie.
  6. Trwa kolęda. Dziękujemy za życzliwość i uśmiech. Za zrozumienie i złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania. Plan kolędy – > kliknij tutaj
  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzymy pięknego świętowania i rodzinnych radości. Niech te Święta trwają w nas i umacniają pokój, miłość, radość i zrozumienie. Radosnego Sylwestra.

Ksiądz Proboszcz