1. Dzisiaj jest niedziela Zesłania Ducha Świętego. Prośmy szczególnie o dary Ducha Świętego dla nas i naszych najbliższych. Od jutra rozpoczyna się w liturgii tzw. okres zwykły.
  2. Parafialny odpust Zesłania Ducha Świętego przypada jutro. Msze św. będą w kościele Ducha Świętego w następującym porządku: 7.00, 9.00, 10.30, a o g. 18.00 w farze. O g. 17.30 gromadzą się dzieci komunijne i wszyscy parafianie przed kościołem Ducha Świętego, aby o g. 17.45 wyruszyć z radością do naszej fary na uroczystą Mszę św. Kazania wygłosi pallotyn, ks. Michał Kiersnowski, dyrektor LO Leonium.
  3. W czwartek, 1 czerwca obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. jak w zwykły dzień. Módlmy się szczególnie o świętość kapłanów i o dobre powołania kapłańskie.
  4. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, czyli tzw. II Komunia św. odbędzie się 3 czerwca o g. 12.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców i bliskich będzie 2 czerwca, w piątek od g. 16.00 w ustalonym porządku. Próba będzie 1 czerwca, w czwartek o g. 16.00.
  5. W tym tygodniu jest pierwszy: – czwartek miesiąca: wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 17.30 i modlitwa o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego; piątek: spowiedź od g. 16.45 i wystawienie Najświętszego Sakramentu od g. 17.30; – sobota: nabożeństwo maryjne o g. 8.30.
  6. W najbliższą niedzielę przejdzie marsz sierpecki promujący dzieci i rodzinę po Mszy św. o g. 12.00 w kościele szkolnym.
  7. Wczoraj odbyła się I Komunia św. w dwóch grupach. Dziękujemy wszystkim, którzy ją przygotowali. Szczególne podziękowania kieruję do ks. Jarosława, odpowiedzialnego za przygotowanie. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie naszej pięknej fary: rodzicom (chętnym), p. Dariuszowi Kaźmierczakowi, Piotrowi Błażejewskiemu, Justynie Olaszewskiej, Aldonie Tłusty, Zofii Hołubickiej, Agacie Błażejewskiej (sprzątnięcie zakrystii); za grę i śpiew organiście p. Kazimierzowi Grzywińskiemu. Za piękną dekorację kwiatową p. Rafałowi Pomianowskiemu. W próbach i przygotowaniach pomagały ks. Jarosławowi: Aldona Tłusty, Zofia Hołubicka, Katarzyna Kuczborska. Dziękujemy Wam, kochani rodzice za wychowanie waszych pociech, doprowadzenie ich do wiary i dawanie przykładu oraz za dar ołtarza: obrusy i dywany przy ołtarzu. Księżom dziękujemy za sprawowanie sakramentu spowiedzi.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Pojawił się też nowy numer miesięcznika KNC, a w nim ciekawe artykuły i wywiad z biskupem bydgoskim Krzysztofem Włodarczykiem. Można KNC wziąć za dobrowolną ofiarą.
  9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Po Mszy św. zbieramy do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Niech moc Ducha Świętego ogarnia nasze serca a ogień miłości niech ogrzewa nasze relacje rodzinne, przyjacielskie i pracownicze.

Ksiądz Proboszcz