1. Dziś obchodzimy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, największego Daru, który zesłał nam Jezus po dokonanym dziele odkupienia. Duch Święty prowadzi w nas dzieło zbawienia i jest mocą w naszych sercach. Ta niedziela kończy liturgiczny okres wielkanocny, a od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jutrzejszego dnia przeżywać będziemy święto NMP, Matki Kościoła.
  2. Jutro przeżywać będziemy odpust w kościele Ducha Świętego. Msze św. będą przed południem tylko w kościele Ducha Świętego o g. 7.00, 9.00 i 11.00. O g. 17.40 gromadzimy się przy kościele Ducha Świętego, aby procesjonalnie przejść do fary, w której o g. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Po tej Mszy św. będzie adoracja, na którą zapraszamy wszystkich, a zobowiązani są w niej uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Będzie śpiewał nasz zespół FanFary.
  3. Wczoraj odbyła się piękna uroczystość I Komunii św. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i głębokiego jej przeżycia: ks. Jarkowi i s. Konstancji, ks. spowiednikom, katechetkom p. Zofii i p. Marzenie oraz katechetkom ze SP nr 2 i z Borkowa Kościelnego, dyrekcjom i wychowawcom szkół, rodzicom za wychowanie i przekazywanie wiary oraz dar ołtarza a także przygotowanie naszej pięknej fary, organiście p. Kazimierzowi, kościelnemu p. Piotrowi, p. Rafałowi za dekorację kwiatową. W biały tydzień zapraszamy grupy na g. 18.00 na Mszę św., po której będą rozdawane pamiątki: grupa I poniedziałek; – grupa II wtorek; – grupa III środa.
  4. Próby do tzw. II Komunii św. odbędą się: – poniedziałek, 24 maja, g. 16.00, SP nr 2, I Prywatna SP, SP Borkowo; – środa, 26 maja, grupa III, g. 16.00, kl. 4d SP nr 3, SP Bledzewo. Spowiedź będzie w piątek: grupa I g. 16.00, gr. II g. 16.30, gr. III g. 17.00, gr. IV g. 17.30.
  5. W tym roku przejdziemy procesjonalnie w uroczystość Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy Mszą św. o g. 11.00, po której będzie procesja. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatkami i asystę procesyjną. Prosimy Solidarność i parafię o przygotowanie ołtarzy.
  6. Rycerze Zakonu Jana Pawła II uczestniczyli w powstaniu nowej chorągwi w Koziebrodach. Tam wstąpił do naszej chorągwi nowy członek Dawid Jankowski. Cieszymy się i zachęcamy innych mężczyzn.
  7. Ofiary za tydzień przeznaczone będą na wymianę pieca, grzejników i kaloryferów w domu parafialnym, o czym mówiłem w poprzednią niedzielę.
  8. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN i MGN.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary na kościół, indywidualne m.in. p. Henryce Marciniak z Bledzewa i przelane na konto parafialne. 26 maja przypada piękny Dzień Matki. Wspominamy nasze mamy z wdzięcznością i miłością, pamiętając o ich miłości i poświęceniu swoim dzieciom. Dziękujemy wszystkim mamom za trud wychowania, cierpliwości, czułości i miłości. Niech Matka Niebieska, Maryja, wyprasza dla wszystkich mam potrzebne łaski i moce w ich macierzyńskiej trosce o dzieci oraz cały dom.

Ksiądz Proboszcz