“Związek nasz z Bogiem zaczyna wiara, wzmacnia nadzieja, a kończy miłość”.
Św. Augustyn.

Od zawsze, jak tylko sięgam pamięcią, chodziłam do kościoła. Przystępowałam do sakramentu pokuty, przyjmowałam Komunię świętą . Uważałam, że to wystarczy. Aż do czasu, gdy spotkałam na swojej drodze kapłana, który zachęcił mnie do wyjazdu na wakacyjne rekolekcje oazowe. To udział w tych rekolekcjach był dla mnie początkiem szukania Żywego Jezusa i tak jest do dzisiaj.
Spotkałam Żywego Jezusa gdy w wieku 29 lat poważnie zachorowałam i nie wiedziałam co robić. Wszystko mi się zawaliło, gdy ręce i nogi powoli odmawiały posłuszeństwa. Myślałam, co ja teraz będę robić? Jak żyć bez pracy, która była sensem mojego życia. Jednak Pan Jezus mnie nie zostawił. Przyszedł do mnie w osobie mojej mamy, która cierpiała razem ze mną, i w ten sposób pomógł mi walczyć z chorobą. Zrozumiałam wówczas, że w cierpieniu i drugim człowieku można spotkać Żywego Jezusa, który pomaga, gdy się Mu zaufa.
Śmierć moich rodziców pozostawiła pustkę, którą nie umiałam wypełnić. Rzuciłam się w wir pracy. To nie pomagało zagłuszyć ból i rozpacz. Stawiałam Panu Jezusowi pytania. Co ja mam teraz robić? Kim będę się opiekować, gdy mi ich zabrałeś? Odpowiedź uzyskałam natychmiast: ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ. Jak to? Nie rozumiałam tej odpowiedzi. Dziś już wiem, że Pan Jezus potrzebuje naszej pomocy, by mógł dokonać dzieła zbawienia.
Droga do spotykania z Żywym Jezusem nie jest dla mnie łatwa, ale wierzę, że możliwa do przejścia, gdy zaufam. Potrzebuję tylko szeroko otwartych oczu, wiary karmionej codzienną modlitwą, słowem Bożym i codzienną Eucharystią.
Bóg kocha człowieka! Tak łatwo o tym w życiu zapomnieć, tak łatwo wcale tego nie doświadczać, gdyż codzienne życie potrafi przysłonić nam tę najwspanialszą prawdę. On chce działać w naszej codzienności, chce aktywnie towarzyszyć w Naszej drodze życia …

Czy Ty chciałbyś się z Nim spotkać? Bóg czeka na spotkanie z Tobą. Poproś Go o to swoimi słowami, tak jak czujesz. Nie pozwól, by Twoje życie zostało całkowicie zmarnowane. Zwróć się do Niego, a On na pewno nie pozostawi Cię bez odpowiedzi.
“Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz”. (Joz 1, 9)

Zofia Hołubicka