1. Dzisiaj wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie. Dziękujemy Bogu za dar chrztu, rodzicom – za wychowanie w wierze. Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy w liturgii tzw. okres zwykły. Jednak w Polsce, zgodnie z naszą tradycją, śpiewamy piękne kolędy do 2 lutego.
  2. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
  3. Trwa wizyta kolędowa. Dziękujemy za miłe przyjęcia i rozmowy oraz składane przy okazji ofiary na kościół i kolędę. Dziękujemy za posiłki i poczęstunki, a nade wszystko za spotkania. Z racji na obiektywne przeszkody kolęda na ul. Smolnej i w Kwaśnie odbędzie się w poniedziałek od g. 9.00 (ks. Jarosław). Plan kolędy 9-14 stycznia.
  4. Będziemy mieć piękne wydarzenie – niektóre domy odwiedzą Kolędnicy Misyjni. W najbliższy piątek od g. 16.00 dzieci ze SP nr 3 pod opieką s. Augustyny i p. Aldony udadzą się do domów przy ul. Hallera, Nałkowskiej, Skłodowskiej-Curie i Herberta, a w sobotę od g. 11.00 odwiedzą domy przy ul. Narutowicza, Okulickiego i Wspólnej. Zachęcamy rodziny do otwierania drzwi małym kolędnikom.
  5. W uroczystość Trzech Króli odbył się w naszej parafii piękny orszak. Przybyło dużo osób zarówno parafian, jak i gości. Składam podziękowania wszystkim, którzy byli szczególnie zaangażowani w to dzieło. Do nich należeli: Olga i Jacek Kratkowscy z małym Stasiem (święta rodzina), Mirosław Schodowski, Sławomir Zasadowski, Dawid Jankowski (Trzej Królowie), dzieci przedstawiające scenki biblijne przygotowane przez katechetki p. Aldonę i Katarzynę, schola parafialna, zespół muzyczny FanFary, chór z organistą p. Kazimierzem, ministranci, druhowie z OSP Bledzewo i Piastowo, ks. wikariusze Jarosław i Adam, Justyna Olaszewska (nasza fotoreporterka), kościelny p. Piotr, niosący tuby Mirosław i Przemysław, Straż Miejska i Policja zabezpieczające trasę. Szczególne podziękowania składam p. Adamowi Lipińskiemu za udostępnienie samochodu z kierowcą. Dziękuję za obecność kochanym Parafianom i Gościom. Zawsze zapraszamy do naszej pięknej fary.
  6. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN w cenie 10 zł.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej fary. Jezus pragnie uczynić nasze serca pięknymi i wrażliwymi. Miłość sprawia, że one otwierają się na najbliższych i drugiego człowieka. Umocnieni słowem i Ciałem Jezusa idźmy świadczyć innym Bożą miłość i dobroć. Niech nam Bóg błogosławi.