1. Rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje, które prowadzi kanclerz kurii płockiej, ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski. Wsłuchajmy się w nauki, abyśmy mogli jak najlepiej przygotować się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jutro i pojutrze będą spowiednicy. Skorzystajmy z ich posługi. Nie odkładajmy tego pięknego sakramentu na ostatnią chwilę. Program rekolekcji jest na naszej stronie internetowej i był wydrukowany na kartkach.
  2. We wtorek o g. 11.30 będzie Msza św. z udziałem chorych. Udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy.
  3. Po rekolekcjach w środę będziemy odwiedzać chorych. Prosimy zapisywać chorych i podawać informację, jakie przyjmą sakramenty. Ks. proboszcz odwiedzi chorych przed południem, a  ks. wikariusze po południu. Odwiedziny chorych na wioskach będą po południu. Prosimy o samochód na wioski.
  4. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o g. 12.30 i dla kandydatów do bierzmowania o g. 18.00.
  5. Od 17 do 24 grudnia przeżywać będziemy drugi okres adwentu związany z bezpośrednim przygotowaniem do świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia.
  6. W najbliższą sobotę spotkanie opłatkowe dla ministrantów, ich rodziców i opiekunów o g. 11.00. Również tego dnia spotkanie KŻR: – o g.17.00 różaniec, o g. 17.30 adoracja, o g. 18.00 Msza św., o g. 18.30 spotkanie opłatkowe.
  7. Zakończyliśmy akcję Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Dziękujemy za organizowanie sprzedaży świec  koordynatorce  naszego Parafialnego Koła Caritas, p. Hannie Wiktor, wolontariuszom z ZS nr 2, p. Bogusławie Krajewskiej, Hannie Wierzbowskiej, Krzysztofowi Żółtańskiemu, Dariuszowi Kaźmierczakowi, Justynie Olaszewskiej. Dziękujemy za sprzedaż świec wigilijnych w Bledzewie katechetce p. Katarzynie Kuczborskiej.
  8. Prowadzimy zbiórkę żywności Pan dzieli się niebem , My podzielmy się chlebem. Do wigilii można przynosić nieprzeterminowaną i opakowaną żywność dla osób najbardziej potrzebujących. Już Caritas parafialna zrobiła dużo paczek, które rozdaliśmy najbardziej potrzebującym.
  9. Zachęcamy do nabywania interesującego nru GN. W zakrystii jest interesujący kalendarz rolniczy na nowy rok, ale nie tylko dla rolników. Czytałem go i muszę powiedzieć , że jest wiele interesujących informacji o sprawach religijnych i zabytkach, ciekawostki ze świata ptaków, zwierząt i roślin, potrawy kuchenne oraz dieta. Cena egzemplarza 35 zł. W naszej kasecie prasowej są czasopisma dotyczące misji , L’Osservatore Romano opisujące działalność papieża, archiwalne nry czasopisma Różaniec , a także KNC. Można wziąć egzemplarze za dobrowolną ofiarą.
  10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na przynajmniej  częściowe pokrycie wysokich kosztów energii elektrycznej,  ponieważ piece akumulacyjne ogrzewają naszą piękną farę. Dziękujemy za ofiary indywidualne. Umocnieni Eucharystią nieśmy do naszych rodzin i środowisk pracy Bożą miłość, radość i życzliwość. Bądźmy światkami Jezusa, który posyła nas do naszych braci i sióstr z dobrą nowiną. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz