1. Jutro jest drugi dzień Świąt. Porządek niedzielny Mszy św.: g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 16.00.
  2. Przypominamy, że od 1stycznia nie ma Mszy św. w niedzielę o g. 16.00, ponieważ jest o jednego księdza mniej. Pozostaje 6 Mszy św., a więc jest wybór. Zapraszamy uczestników Mszy św. o g. 16.00 na inne Msze św.
  3. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Podczas całej kolędy są Msze św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. i o g. 9.00 w farze. Plan kolędy.
  4. W niedzielę 1 stycznia jest Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. zostaną odprawione o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na Mszę św. o g. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które świętowały w tym roku srebrny i złoty jubileusz, a także te, które miały okrągłe rocznice. Będziemy modlić się za nich o miłość, pokój i radość w rodzinach. Zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  5. Będzie Orszak Trzech Króli 6 stycznia w naszej parafii po Mszy św. o g. 11.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich, ażeby przyozdobić się kolorowymi elementami: czerwonymi, zielonymi, niebieskimi, ażeby nasz orszak był liczny i barwny. Dzieci otrzymają coś słodkiego na zakończenie.
  6. 8 stycznia na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy pieszych i duchowych pielgrzymów płockiej pielgrzymki. Będzie przewodniczył ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej. Prosimy, aby każdy z pielgrzymów zabrał coś słodkiego.
  7. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi p. Janowi Rzeszotarskiemu i pracownikom Skansenu za przygotowanie betlejemskiej szopy; p. Markowi Jagodzińskiemu z Bledzewa za piękne choinki. Dziękujemy zespołowi FanFary za program kolędowy przed Pasterką. Dziękuję ks. Adamowi odpowiedzialnemu za przystrojenie naszej fary, p. Wiolecie Boguckiej za kierowanie pracami w jej pracowni ceramiczno-artystycznej, 15. wolontariuszom, p. Sławomirowi Zasadowskiemu za gałązki świerkowe, p. Zofii Hołubickiej i Krystynie Antoszek za ręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dziękujemy za prace w naszej farze: kościelnemu p. Piotrowi z rodzicami, Bogusławie Krajewskiej i Justynie Olaszewskiej. Podziękowania kierujemy do służby liturgicznej za asystę na Pasterce i naszego chóru parafialnego. Dziękujemy członkom Redakcji Mediów Parafialnych, w szczególności koordynatorowi p. Dawidowi Jankowskiemu i p. Justynie Olaszewskiej za przekazywanie wydarzeń parafialnych przez komunikatory medialne.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Pan Bóg dzieli się niebem, my podzielmy się chlebem: przynosili produkty czy dawali ofiary. Paczki świąteczne zostały rozdane dla dzieci najbardziej potrzebujących. Ich radość niech będzie Waszą radością.
  9. Życzenia ks. bpa Szymona Stułkowskiego.
  10. Zachęcam do nabywania świątecznego numeru GN w cenie 15 zł.
  11. Dziękujemy za wspólną modlitwę i ofiary kochanym parafianom i naszym drogim gościom. Życzymy pięknego świętowania i rodzinnych radości. Niech wszystkim Mała Dziecina błogosławi, zsyłając obfite łaski.

Ksiądz Proboszcz