1. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy rekolekcje ewangelizacyjne odnowy, ażeby doświadczyć żywego Jezusa w naszych sercach. Zapraszamy w sposób niezobowiązujący na Mszę św. o g. 18.00 i spotkanie.
 2. Piesza pielgrzymka do Skępego wyrusza po Mszy św. z kościoła szkolnego o g. 7.00. Wracamy również pieszo po uroczystościach do Sierpca. Mam nadzieję, że jak co roku, będzie jechał samochód państwa Nagiewiczów z wodą mineralną od firmy Marter Góreckich. Za pielgrzymkę odpowiada parafia szkolna.
 3. Będzie pielgrzymka rowerowa do Skępego. Zbiórka dla chętnych przy farze 8 września o g. 7.30. Każdy jedzie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie ma ona organizatora.
 4. W przyszłą niedzielę poświęcimy naszym kochanym pierwszoklasistom plecaki szkolne na Mszy św. o g. 11.00.
 5. Rozpoczynamy, jak co roku, przygotowania do: – I Komunii św.: spotkania odbywać się będą w 3. niedzielę miesiąca o g. 12.30: – do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, tzw. II Komunii św.  spotkania będą w 2. niedzielę każdego miesiąca o g. 11.00 (a więc 1. spotkanie już w przyszłą niedzielę);  – bierzmowania: spotkania odbywać się będą w 3. niedzielę każdego miesiąca o g. 18.00.
 6. Uroczystości przyjęcia sakramentów: – I Komunia św. 27 maja; – uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych tzw. II Komunia św. 3 czerwca. Datę bierzmowanie podamy później, ponieważ zależna jest od biskupa.
 7. 17 września odbywa się piękna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa, miejsca urodzenia i wzrastania św. Stanisława Kostki. Zapraszamy, ażeby dzieci i młodzież zgłaszały się do katechetek i katechetów.
 8. Zgodnie z decyzją ks. bpa Piotra Libery, w parafii mamy o jednego księdza wikariusza mniej. Z tej racji od nowego roku nie będzie Mszy św. niedzielnej o g. 16.00. Usiłujemy utrzymać inne Msze w dni powszednie przez ten rok, a zobaczymy, na ile będzie to możliwe. Grupy otrzymują nowych opiekunów: – Rycerze Jana Pawła II – ks. proboszcz; – Caritas – ks. Jarosław;  – KŻR – ks. Adam.
 9. Od 11 września przyjmujemy intencje Mszy św. na nowy rok. Prosimy o wcześniejsze zamawianie Mszy rocznicowych, imieninowych i jubileuszowych, żeby później nie było problemów. Prosimy o sprawdzanie zamówionych Mszy św. na stronie internetowej fara-sierpc.pl, ponieważ może zakraść się niechciana pomyłka czy to nazwiska, czy godziny. Prosimy w takich przypadkach o zgłoszenie się do duszpasterza.
 10. Są jeszcze dwa miejsca na pielgrzymkę do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny w dn. 10-20 października. Program w zakrystii i na stronie internetowej.
 11. Jest nowy interesujący nr GN. Są piękne kalendarze rolnicze na rok 2023 z pięknymi zdjęciami, wieloma informacjami nt. kuchni, przyrody, ekologii, fauny i flory. Cena 32 zł.
 12. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Za indywidualne i przelewane na konto p. Arturowi Suchacz. Jezus pragnie przychodzić do naszych serc każdego dnia. Niech dzisiejsza Eucharystia napełnia nasze serca pokojem, radością i miłością. Obyśmy promieniowali tymi cnotami w naszych rodzinach

Ksiądz proboszcz