W kościele Farnym w Sierpcu już od wielu lat istnieje posługa ludzi świeckich polegająca na czytaniu w czasie Mszy świętych Słowa Bożego i Modlitwy wiernych. Dyżury lektorów, których obecnie stanowią 22 osoby, obejmują niedzielne Msze święte odprawiane w godzinach 7:00, 8:00, 9:30, 12:30 i 18:00. Zwykle każdą Mszę św. obsługują trzy osoby. Na pozostałych Mszach św. czytają dzieci i katecheci oraz młodzież naszej parafii. W święta i Rekolekcje przypadające w tygodniu za czytanie Słowa Bożego odpowiadają lektorzy z poprzedniej niedzieli. Wszyscy staramy się gorliwie wypełniać swój dyżur, a czytanie przygotowujemy wcześniej i w razie konieczności zastępujemy się inną osobą.

Raz w roku, zwykle w Środę Popielcową, mamy zebranie z Księdzem Proboszczem, na którym uzyskujemy dodatkowe informacje, możemy wymienić się uwagami oraz ustalane są dyżury na kolejny rok, a także jednorazowe dyżury na szczególne okazje, takie jak Męka Pańska i Rezurekcja.

Wszystkich chętnych pragnących brać udział w liturgii słowa, serdecznie prosimy o zgłoszenie się do Księdza Proboszcza, ponieważ czytając Słowo Boże głosimy ludziom Chrystusa.

Andrzej Tomczuk