ks. mgr Adam Kowalski

Urodził się 20 kwietnia 1993 r. w Płocku, święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 2018r. z rąk J. E. Ks. Bp. Piotra Libery. Mszę św. prymicyjną sprawował 10 czerwca 2018r. w parafii św. Barbary w Sikorzu. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem ks. dr hab. Sławomira Zalewskiego na seminarium z teologii duchowości pt.: Wpływ miłosiernego Jezusa na relacje interpersonalne św. s. Faustyny Kowalskiej w świetle jej życia i pism. Tekst z obrazka prymicyjnego: ,,Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,26) oraz słowa Pana Jezusa do św. s. Faustyny Kowalskiej: ,,Pragnę, ażeby kapłani głosili to wielkie miłosierdzie Moje”. Pasjonuje się życiem i misją św. s. Faustyny Kowalskiej, ponadto interesuje się teatrem, muzyką, pływa i lubi jeździć na rowerze. Ksiądz Adam przed rozpoczęciem posługi w naszej parafii pracował w parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Twierdza).
O sobie mówi pół żartem, pół serio: Jestem ksiądz Adam i dobrze spowiadam

 

ks. mgr Tomasz Tomczak

Ks. Tomasz jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku; magistrem w zakresie Teologii Ogólnej – Akademia Teologii Katolickiej w Warszawie; studia podyplomowe w zakresie Teologii Praktycznej – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1998 r. Pełnił funkcję wikariusza parafialnego w następujących parafiach: Miłosierdzia Bożego w Pułtusku; św. Anny w Żałem; Św. Mateusza w Ligowie; Św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym; Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku; Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
Od 22 sierpnia 2019 r. pełni funkcję wikariusza parafialnego w parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.