1. Jutro jest niedziela świętej Rodziny. Porządek niedzielny Mszy św.: g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00. Na Mszę św. o g. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które świętowały w tym roku srebrny i złoty jubileusz, a także te, które miały okrągłe rocznice. Będziemy modlić się za nich o miłość, pokój i radość w rodzinach. Zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie
  2. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Są tylko Msze św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. i o g. 9.00 w farze. W styczniu będą Msze św. o g. 7.00 i 9.00.
  3. 1 stycznia jest Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. zostaną odprawione o g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g. 7.00 i 16.00. W tym dniu na g. 12.30 zapraszamy wszystkich, którzy utracili kogoś bliskiego w tym roku. Będziemy się w sposób szczególny za nich modlić, a także za wszystkich zmarłych o szczęście bycia z Bogiem i ze świętymi w Królestwie Niebieskim.
  4. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi p. Janowi Rzeszotarskiemu i pracownikom Skansenu za przygotowanie betlejemskiej szopy; p. Markowi Jagodzińskiemu z Bledzewa za piękne choinki. Dziękujemy chórowi i p. organiście z ks. Jarkiem za piękne czuwanie przed Pasterką i śpiew na Pasterce. Dziękuję ks. Adamowi i pracowni ceramiczno-artystycznej p. Wiolety Boguckiej, kilkunastu wolontariuszom za przygotowanie wianków, p. Zofii Hołubickiej za ręczne wykonane ozdoby choinkowe, młodzieży z oazy i ministrantom za piękne przystrojenie choinek. Ławki, żyrandole i kinkiety są przyozdobione pięknymi stroikami i wianuszkami. Podziękowania kierujemy do służby liturgicznej, którą opiekuje się ks. Adam, za asystę na Pasterce i służenie. Dziękujemy członkom Redakcji Mediów Parafialnych, w szczególności koordynatorowi p. Dawidowi Jankowskiemu i p. Justynie Olaszewskiej za przekazywanie wydarzeń parafialnych przez komunikatory medialne. Dziękujemy p. Piotrowi kościelnemu za pracę w tych ostatnich dniach, p. Darkowi i mężczyznom za obsadzenie choinek.
  5. Życzenia ks. bpa Piotra Libery.
  6. Zachęcam do nabywania świątecznego numeru GN, „Małego Gościa”. GN z racji na rosnące ceny kosztuje od nowego roku 8 zł.
  7. Dziękujemy za wspólną modlitwę kochanym parafianom i naszym drogim gościom. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, także te przelewane na konto i indywidualne, p. Jadwidze Dajcz i Marii Rzeszotarskiej oraz ofiary anonimowe. Życzymy pięknego świętowania i rodzinnych radości. Niech wszystkim Mała Dziecina błogosławi, zsyłając obfite łaski.

Ksiądz Proboszcz