1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Oddajemy cześć Jezusowi jako Panu i Królowi całego świata, który stworzył i swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem odkupił. Niech będzie Panem i Zbawicielem w naszych sercach i obyśmy odważnie świadczyli o naszej pięknej wierze wobec innych. Po Mszy św. o g. 18.00 będzie wieczór uwielbienia w naszej farze, na który zapraszamy wszystkich.
 2. Jutro, 22 listopada obchodzimy wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy wszystkim, szczególnie naszemu chórowi pod przewodnictwem organisty p. Kazimierza, scholii parafialnej i jej opiekunowi ks. Jarkowi oraz naszemu zespołowi muzycznemu pod kierunkiem ks. Adama głębokich przeżyć religijnych i doskonalenia warsztatu muzycznego. Jednocześnie dziękujemy im za tę piękną posługę, ponieważ pięknie wyglądają nasze Msze św. i lepiej możemy wielbić Boga. Zapraszamy chętnych do rozwijania swoich talentów w tych grupach.
 3. We wtorek zapraszamy na wspólny różaniec o g. 17.30 w intencji naszej Ojczyzny, która przeżywa trudne chwile. Różaniec poprowadzą Rycerze Zakonu Jana Pawła II.
 4. Przyszła niedziela jest początkiem Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście Jezusa.
 5. Także w przyszłą niedzielę Legion Maryi będzie rozprowadzał Cudowny medalik. Jeśli ktoś będzie go nosił i wiernie wypełniał naukę Jezusa oraz żył nią w codzienności otrzyma wiele łask.
 6. 25 listopada w SP nr 3 będzie brana miara na alby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: – uczniowie SP nr 3 klas a i b o g. 16.00; – uczniowie SP nr 3 klas c i d o g. 16.20; – uczniowie SP nr 2, szkoły w Bledzewie i Szkoły Prywatnej o g. 16.40.
 7. Adwentowe rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach 12-14 grudnia. Poprowadzi je ks. Janusz Iwańczuk z diecezji opolskiej. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 8. Ofiarowaliśmy 1 listopada na cmentarzu parafialnym pomoc dla WSD w Płocku w wysokości prawie 2300 zł. Podziękowanie wszystkim ofiarodawcom: parafianom i gościom złożył ks. rektor M. Jarosz.
 9. Rozpoczynamy piękne dzieło pomocy ubogim dzieciom i rodzinom poprzez rozprowadzenie świec na nasze stoły wigilijne. Mała świeca jest w cenie 6 zł, a duża w cenie 12 zł. Niech będzie to nasz dar świąteczny dla Małego Dziecięcia w ubogich.
 10. Nasi Rycerze Zakonu Jana Pawła II rozprowadzać będą kalendarz rycerski na rok 2022. Koszt wynosi 10 zł. Dochody przeznaczone są na cele charytatywne.
 11. Prosimy o sprawdzanie zamówionych intencji, które zamieszczane są na naszej stronie internetowej www.fara-sierpc.pl oraz w gablocie. Może bowiem zakraść się niechciana przez nas pomyłka, którą może skorygować rodzina bądź ktoś z bliskich. Gdyby pojawił się błąd, to zapraszamy do kontaktu z duszpasterzem w celu korekty.
 12. Po Mszy św. do puszek zbierać będziemy na pomoc migrantom.
 13. Zachęcamy do nabywania nowego, interesującego nru GN.
 14. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie wysokich kosztów przy wymianie grzejników, orurowania i pieca z węglowego na gazowy. Dziękujemy za ofiary indywidualne i anonimowe. Eucharystia jest ofiarą i ucztą miłości. Niech napełnia nasze serca czułością i życzliwością wobec członków rodziny, bliskich naszemu sercu oraz spotkanym ludziom.

Ksiądz Proboszcz