1. Jutro porządek niedzielny Mszy św.: g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00. Kolęda rozpocznie się 27 grudnia. W związku z tym nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Są tylko Msze św. o g. 7.00 w kościele Ducha Św. i o g. 9.00 w farze aż do zakończenia wizyty duszpasterskiej.
  2. Najbliższa niedziela jest niedzielą świętej Rodziny. Na Mszę św. o g. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które świętowały w tym roku srebrny i złoty jubileusz, a także inne, które miały okrągłe rocznice. Będziemy modlić się za nich o miłość, pokój i radość w rodzinach. Zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  3. Najbliższa niedziela jest niedzielą świętej Rodziny. Na Mszę św. o g. 12.30 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które świętowały w tym roku srebrny i złoty jubileusz, a także inne, które miały okrągłe rocznice. Będziemy modlić się za nich o miłość, pokój i radość w rodzinach. Zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.
  4. 1 stycznia jest Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu na g. 12.30 zapraszamy wszystkich, którzy utracili kogoś bliskiego w tym roku. Będziemy się w sposób szczególny za nich modlić, a także za wszystkich zmarłych o szczęście bycia z Bogiem i ze świętymi w Królestwie Niebieskim.
  5. 6 stycznia odbędzie się po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. o g. 12.30 wyruszymy z parkingu ok. 13.20 w stronę CeKiSz-u. Ubieramy stroje, w których znajdą się jakieś czerwone elementy – kolor naszej parafii. Zachęcamy do przebrania się za postaci biblijne.
  6. Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Skansenu za przygotowanie betlejemskiej szopy; p. Markowi Jagodzińskiemu z Bledzewa za choinki. Dziękujemy parafialnemu zespołowi muzycznemu i młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 za program słowno-muzyczny przed pasterką pod kierownictwem p. katechetki Anny Markowskiej. Dziękuję za piękne przystrojenie żłóbka, choinek i ołtarzy: ks. Adamowi (dowodzącemu), ks. Mateuszowi, Zofii Hołubickiej, Aldonie Tłusty, Wiolecie Boguckiej, Dariuszowi Kaźmierczakowi. Ozdoby na choinkę są wykonane ręcznie. Podziękowania kierujemy do służby liturgicznej, którą opiekuje się ks. Mateusz. Dziękuję chórowi z p. Kazimierzem, organistą. Dziękuję p. kościelnemu za pracę w tych ostatnich dniach i mężczyznom za obsadzenie choinek.
  7. Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić parafian, wspólnie się pomodlić i porozmawiać. Ponieważ złożyliśmy wniosek, zaakceptowany przez Parafialną Radę Gospodarczą, na termomodernizację i fotowoltaikę, proszę, aby jeśli to możliwe wesprzeć realizację tego projektu w osobnej ofierze, z wyraźnym zaznaczeniem, iż jest to ofiara na potrzeby parafii. Chciałem zaznaczyć, że musimy już spłacić ok. 30 tys. za projekty techniczne i audyty energetyczne 4 budynków, kościoła Ducha Św. i fary oraz domu parafialnego i plebanii. Program kolędy -> kliknij tutaj
  8. Od 26 do 30 grudnia będą kolędnicy misyjni, tj. dzieci ze SP nr 3 w Sierpcu odwiedzać nasze mieszkania i domy ze śpiewem kolęd i krótkim programem. Celem jest wspólne kolędowanie oraz zbiórka ofiar na pomoc dzieciom w Kamerunie. 26 grudnia od g. 14.00 ul. Broniewskiego, Reja i Gałczyńskiego; 27 grudnia od g. 11.00 ul. Jana Pawła II bloki nr 25, 27, 29A i 31; 28 i 29 grudnia od g. 11.00 ul. Jana Pawła II bloki nr 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18; 30 grudnia ul. Narutowicza bloki nr 11, 13, 15, 17 i 21. Prosimy o serdeczne przyjęcie dzieci.
  9. Zachęcam do nabywania świątecznego numeru GN, „Małego Gościa”.
  10. Przez modlitwę budujemy wspólnotę parafialną i rodzinną. Dziękuję za złożone ofiary. Niech Boża Dziecina błogosławi każdego z nas oraz całe rodziny pokojem, miłością i radością.

Ksiądz Proboszcz