1. Dzisiaj świętujemy wspaniałą uroczystość zesłania Ducha Świętego. Otwierajmy się na Jego charyzmaty, dary i działanie uświęcające. Bez Niego nie jest możliwe chrześcijaństwo ani świętość życia. Od jutra rozpoczynamy w liturgii okres zwykły.
  2. Rozpoczęliśmy w czerwcu piękne nabożeństwo do NSPJ. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczorowej Mszy św. o g. 18.00.
  3. Wczoraj odbyła się piękna uroczystość I Komunii św. Dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne uczestnictwo, rodzicom i bliskim. Dziękujemy za przygotowanie ks. Jarosławowi, katechetkom p. Zofii Hołubickiej, Aldonie Tłusty i Marzenie Ręplewicz, księżom za spowiedź, organiście p. Kazimierzowi, kościelnemu p. Piotrowi, paniom i panom sprzątającym naszą farę i dekoratorom.
  4. Jutro przeżywać będziemy odpust parafialny w kościele Ducha Św. Porządek Mszy św. w kościele Ducha Św.: g. 7.00, 9.00, 10.30. Nie ma Mszy św. o g. 9.00 w farze. Chcemy przejść procesyjnie do fary na uroczystą Mszę św. o g. 18.00, dlatego przy kościele Ducha Św. gromadzimy się o g. 17.35. Zapraszamy dzieci komunijne i wszystkich na tę piękną uroczystość. Kazania wygłosi znany kaznodzieja ks. Marek Tomulczuk prob. parafii klasztornej.
  5. W czwartek 16 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane też Bożym Ciałem. U nas Msze św. w następującym porządku: g. 7.00, 8.00, 9.30 i 18.00. Uroczysta suma w klasztorze o g. 11.00, a następnie procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie drugiego ołtarza przy domu parafialnym i trzeciego ołtarza przy kościele farnym. Tradycyjnie ołtarz przy kościele farnym ubiera Solidarność, zaś przy domu parafialnym – grupy parafialne. Nasza procesja wyruszy z fary o g. 10.30. Weźmie w niej udział cała asysta, dziewczynki sypiące kwiatkami, dzieci komunijne i pozostali wierni. Zapraszamy także strażaków z Bledzewa i Piastowa. Przez cały tydzień obchodzić będziemy oktawę Bożego Ciała, która zakończy się procesją eucharystyczną w czwartek po Bożym Ciele.
  6. Wieczór uwielbienia Sierpc uwielbia będzie za dwa tygodnie, tj. 19 czerwca po Mszy św. o g. 18.00. Zapraszamy do wspólnej spontanicznej modlitwy.
  7. Przystąpiliśmy do akcji Tornister pełen uśmiechu. Prosimy parafian o zakupienie tornistrów i ich wyposażenie dla dzieci z rodzin najbiedniejszych. Prosimy o przyniesienie tornistrów do biura Caritasu parafialnego lub zostawienie w zakrystii z karteczką w środku z danymi ofiarodawcy. Akcja trwa do 15 lipca.
  8. Chcemy zorganizować 11-dniową pielgrzymkę od 10 do 20 października br. do Albanii, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii i zwiedzić te piękne miejsca z zabytkami kultury chrześcijańskiej oraz zabytkami świeckimi. Odwiedzimy m.in. Medjugorie, Sarajewo, zabytkowy Mostar, Tiranę – stolicę Albanii. Zwiedzimy piękny Kanion Matka oraz będzie jeden dzień dla wypoczynku – plażowanie. Przelot do Zagrzebia nastąpi samolotem (stąd drożej niż autokarem) a na miejscu jest wynajęty autokar. Orientacyjny koszt pielgrzymki: 1990 zł i 630 Euro. Program do zabrania jest w zakrystii.
  9. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN. Są również w skrzynce interesujące czasopisma o kościele, misjach, dziełach charytatywnych w kasecie przy bocznym ołtarzu. Można je zabrać za dobrowolną ofiarą.
  10. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary oraz te indywidualne. Jezus pragnie błogosławić nam w pokoju, radości i miłości. Zanieśmy to wspaniałe błogosławieństwo do naszych rodzin, bliskich, znajomych i w miejsca pracy.

Ksiądz Proboszcz