1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Zapraszamy wszystkich do dobrego wykorzystania tego czasu danego nam przez Boga, ażeby odnowić się duchowo i na chwilę zastanowić nad życiem i jego wartościami. Wszystkie Msze są w farze, a więc nie ma Mszy św. w kościele Ducha Św. Rekolekcje prowadzi ks. Marcin Kowalewski, prob. parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. Jutro i we wtorek będzie spowiedź dla wszystkich. Prosimy, oczyśćcie swoje serca i dusze. Zapraszamy osoby chore na Mszę św. we wtorek o g. 12.30 z namaszczeniem chorych (nie jest to ostatnie namaszczenie). Plan.
 2. W środę po południu będziemy odwiedzać chorych z sakramentami. Prosimy o zapisywanie na listę w zakrystii.
 3. W najbliższy czwartek będzie całodzienne wystawienie NS od g. 9.30 do g. 18.00 w farze. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 4. W naszym kościele farnym będzie uroczysta Msza św. w intencji poległej elity polskich żołnierzy zamordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy smoleńskiej 8 kwietnia (piątek) o g. 10.00. Następnie będzie przemarsz do Parku Solidarności, w którym zostanie poświęcony pomnik z tablicą ofiar.
 5. Droga krzyżowa ulicami parafii przejdzie 8 kwietnia po Mszy św. o g. 18.00. Nie ma drogi krzyżowej z udziałem dzieci, ponieważ wszyscy gromadzimy się na Mszy św. o g. 18.00.
 6. 8 kwietnia wyruszy w klasztoru ekstremalna droga krzyżowa o g. 18.00. Trasa wynosi ponad 48 kilometrów.
 7. Piękny film Cud Guadalupe będzie wyświetlany w kinie w CeKiSzu 13 i 14 oraz 20 i 21 kwietnia o g. 19.30. Film w ujmujący sposób opowiada o znanych objawieniach w Meksyku i cudzie – odbiciu pięknej postaci Matki Bożej na ubraniu ubogiego Juana. Obraz ten jest czczony w Meksyku i jest odwiedzany przez miliony pielgrzymów.
 8. Do dzieła Adopcji duchowej dziecka poczętego zgłosiło się w naszej parafii 38 osób. Dziękuję im za wrażliwość i promocję życia.
 9. Zostały nasadzone piękne bratki w donice. Dziękuję tym osobom, które każdego roku troszczą się, aby pięknie wyglądał ten teren.
 10. Dziękujemy parafialnemu Kołu Caritas z przewodniczącą p. Hanną Wiktor oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję Paczka dla Ukrainy i ofiarowali artykuły. Zostały one przekazane na Ukrainę. Dziękujemy Szkolnemu Kołu Wolontariatu przy SP w Bledzewie, p. dyr. Beacie Lemanowicz, Krystynie Rzepeckiej i Marzenie Ręplewicz i wszystkim pracownikom szkoły.
 11. Zachęcamy do nabywania interesującego nru GN.
 12. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary.
 13. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, indywidualne p. Walentynie Boros, anonimowe, przelewane na konto parafialne oraz grupowe od KŻR na dekorację Grobu Pańskiego z Nowego Piastowa i KŻR św. Józefa. Niech błogosławieństwo Boże umacnia nas w dobrych postanowieniach, a w najbliższych dniach w dobrym wykorzystaniu pięknego czasu rekolekcji.

Ksiądz Proboszcz