1. Przeżywamy rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Wiesław Burski Saletyn, mieszkający w Warszawie. Jutro i we wtorek będzie spowiedź. Prosimy zapisywać chorych udamy się do nich w środę. Program.
  2. Droga krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w najbliższy piątek. Rozpoczynamy o g. 18.00 Mszą św. Nie ma Drogi krzyżowej dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe na g. 18.00 do głębokich przeżyć i omodlenia całej naszej parafii. Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin.
  3. Będziemy organizować marsz w obronie świętości papieża Jana Pawła II w rocznicę jego śmierci, 2 kwietnia. Jest artykuł o naszym marszu w GN. Rozpoczynamy o g. 18.00 Mszą św. w naszej farze, a potem idziemy do obelisku papieża na ul. Jana Pawła II. Tam zakończymy nasze spotkanie. Zabierzmy flagi watykańskie żółto-białe i narodowe biało-czerwone, lampiony czy znicze. Umieśćmy obrazki papieskie, flagi, światło w oknach tego dnia. Niech to będzie dzień naszej solidarności i obrony prawdy. Nie jest to marsz polityczny czy organizowany przeciw komuś. Jest to spotkanie ludzi wierzących, którzy chcą bronić świętości największego z rodaków, papieża Jana Pawła i modlić się o mądrość i wierność Polaków nauczaniu tego papieża.
  4. W przyszłą niedzielę wypominkami z g. 12.30 modlimy się przed g. 11.00 z racji na przygotowania do Mszy św. na skansenie o g. 14.00.
  5. Rycerze Jana Pawła II ufundowali 4 klosze po 200 zł do świec olejowych akolitek, wykorzystywanych podczas liturgii i wykonali renowację świec dokonując wykonania obwolut z brązu, co kosztowało 300 zł. W sumie ofiarowali 1100 zł. Dziękujemy.
  6. Został oczyszczony granit z pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz św. Jana Pawła II. Była zdjęta tablica z pomnika ks. Jerzego i poddana renowacji wraz z dopiskiem liter: Bł., co oznacza błogosławiony i ponownie zamontowana. Dziękuję za te prace: firmie Teodora Zasadowskiego Kamieniarstwo nagrobkowe, Kołu Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, Stowarzyszeniu Patriotycznemu Pamięć i Prawda.
  7. Wczoraj ponad 30 osób podjęło duchową adopcję, czyli modlitwę za dziecko zagrożone morderstwem tzw. aborcją. Dziękujemy za piękny duchowy czyn.
  8. Zachęcam do nabywania nowego nru GN. Pojawiła się nowa prasa w naszej skrzynce na prasę: L’Osservatore Romano, a w nim m.in. katecheza nt. rozeznawania i KNC z ciekawym wywiadem z muzykiem.
  9. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, także te przelewane na konto i indywidualne, dziś szczególnie p. Marii Rzeszotarskiej. Dziękuję KŻR św. o. Pio i KŻR z Miłobędzyna za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech Jezus Miłosierny błogosławi nam i otwiera nasze serca na Jego słowo i miłość. Niech zasiane przez ojca rekolekcjonistę słowa wydaje w naszych duszach piękne i bogate owoce życia codziennego.

Ksiądz Proboszcz