1. Bp płocki, Szymon Stułkowski skierował na ręce ks. Proboszcza podziękowania za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli. „Chciałbym serdecznie podziękować Księdzu Proboszczowi oraz Księdza Współpracownikom duchownym i świeckim za włączenie się w to piękne i integrujące dzieło oraz zorganizowanie tegorocznego Orszaku, w czasie którego tak wiele osób dobrej woli szło za gwiazdą, by pozdrowić narodzonego Pan nieba i ziemi”.
  2. Została zdemontowana szopka betlejemska. Dziękuję dyrekcji, szczególnie dyrektorowi Muzeum Wsi Mazowieckiej, p. Janowi Rzeszotarskiemu za dobrą współpracę i życzliwość. Pracownikom dziękuję za montaż i rozbiórkę szopki. Dziękuję ks. Adamowi, p. kościelnemu i osobom wspomagającym.
  3. 8 lutego o g. 19.00 jest spotkanie katechetów w sali parafialnej.
  4. 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego we wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes. Pamiętajmy w modlitwach za ludzi cierpiących i za ich opiekunów. Na ile możliwości wspomagajmy chorych i ich rodziny.
  5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach i mieszkaniach naszych parafian. Jesteśmy wdzięczni wszystkim parafianom za miłe przyjęcie, rozmowy i wzajemną modlitwą. Mogliśmy poznać warunki życia, problemy i radości, sukcesy i porażki, wiarę i miłość do Jezusa. Zostaliśmy przyjęci przez ok. 65% naszych parafian. Najtrudniejsza sytuacja frekwencyjna była w starych blokach, ponieważ są tam pustostany, a wynajmujący mieszkanie ludzie nie zawsze wiążą się z miejscem i parafią. W jednym bloku w klatce na 15 mieszkań, nikt nie przyjął, w innej zaś z kolei przyjęło 14 rodzin. Najlepiej było w domach jednorodzinnych czy to w mieście, czy to na wioskach. Tu frekwencja wyniosła ok. 80-90%. W środę odwiedziliśmy osoby, które z różnych racji nie mogły przyjąć duszpasterza, ażeby wspólne prosić Boga o błogosławieństwo dla domu i jego mieszkańców. Dziękujemy wszystkim, którzy organizowali podwiezienie księdza czy to na wioskę, czy do odległych punktów parafii w Sierpcu. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji tej duszpasterskiej wizyty.
  6. Zachęcamy do nabywania nowego nru GN w cenie 10 zł.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary. Dziękuję za ofiary indywidualne przelewane na konto parafialne, dziś p. Annie Sobocińskiej i anonimowym ofiarodawcom. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej fary. Jezus pragnie napełniać nasze umysły, serca i dłonie miłością i gotowością do czynienia dobra. Niech ciepło uśmiechu, życzliwe słowo i dobry gest szczególnie wobec najbliższych będą ukazywaniem miłości Bożej, która jest w naszych sercach.

Ksiądz Proboszcz