1. Została zdemontowana szopka betlejemska. Dziękuję dyrekcji, szczególnie dyrektorowi p. Janowi Rzeszotarskiemu za zgodę na ustawienie i pracownikom za montaż. Dziękuję księżom, p. kościelnemu i osobom wspomagającym. Dziękuję p. Iwonie Piotrowskiej za oczyszczenie lichtarzy i gongu w kościele Ducha Św.
  2. Od jutra rozpoczynają się ferie dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Życzymy dzieciom wypoczynku i dobrej zabawy. Nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy złapania oddechu i nabrania sił do nowego etapu pracy. Niech Jezus wszystkich chroni od zła i obdarza swoimi łaskami.
  3. W związku z feriami zmienia się porządek odprawiania Mszy Św. Nie ma Mszy Św. w kościele Św. Ducha o g. 7:00, a są Msze Św. w farze o g. 9:00 i 18:00. Niedzielny porządek pozostaje bez zmian. Ponadto kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek i środę. Prosimy o zgłaszanie się w sprawach nagłych do dyżurującego kapłana.
  4. 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego we wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes. Pamiętajmy w modlitwach o ludziach cierpiących i opiekunach.
  5. Najbliższy piątek jest 2-gim piątkiem miesiąca. Stąd około godziny 18:40 w naszej farze jest Wieczór Uwielbienia. Zachęcamy do udziału w tej spontanicznej modlitwie uwielbiającej Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  6. W przyszłą niedzielę jest zaprzysiężenie Rycerzy Zakonu Jana Pawła II na Mszy Św. o g. 12:30. Przed Mszą w uroczystej procesji przejdziemy od kościoła Ducha Świętego do fary. Kto chciałby przyłączyć się do procesji, to zapraszamy. Wyruszy ona o g. 12:15
  7. Prosimy sprawdzać intencje mszalne, ponieważ może zakraść się niechcący błąd. Gdy ktoś chce zmienić intencję poprzez dopisanie imienia czy nazwiska proszę to robić przynajmniej 2 tygodnie wcześniej, ponieważ intencje są wypisywane i drukowane z ponad tygodniowym wyprzedzeniem.
  8. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca zbieramy na ogrzewanie naszej pięknej fary, abyśmy mogli przeżywać Mszę Św., adoracje i inne nabożeństwa w dobrych warunkach. Dziękujemy za poprzednie ofiary.
  9. Wspólna modlitwa jest zaproszeniem do budowy wspólnoty rodzinnej i parafialnej. Dziękuję za obecność i złożone ofiary. Dziękujemy Bogu w tym tygodniu za łaski: łaskę zdrowia, poruszania się, siły. Pamiętajmy o chorych w modlitwie. Niech miłosierny Jezus wspomaga nas i wszystkich zmagających się z chorobami swoją łaską.

Ksiądz Proboszcz