1. Dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni w poprzednią niedzielę na pięknym koncercie maryjno-patriotycznym.
  2. Dzisiaj nasza chorągiew Rycerzy Jana Pawła II obchodzi 2-gą rocznicę powstania. Cieszymy się z ich obecności i zaangażowania w życie parafii i diecezji.
  3. 26 maja jest piękny Dzień Matki. Naszym kochanym mamom dziękujemy za ich wierną, czułą i trwałą miłość oraz cierpliwość i życzymy radości ze swoich pociech, dużo zdrowia, pokoju serca i jak najdłuższego bycia z nami. Niech Maryja, Matka Jezusa, wyprasza potrzebne dla Was łaski. Wiedzcie, że Was bardzo kochamy.
  4. 26 maja, w Dzień Matki odbędzie się w naszej parafii wizytacja bpa Piotra Libery. Zapraszamy na cmentarz parafialny na modlitwę z ks. Biskupem o g. 15.00. Zapraszamy również na g. 15.30 do fary na przedstawienie sprawozdań z działalności duszpasterskiej i aktywności parafialnych grup. Uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania będzie o g. 18.00 w naszej farze. Program będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
  5. Od najbliższego poniedziałku do środy o g. 18.00 odbywać się będą w naszej farze obowiązkowe rekolekcje o Duchu Św. dla kandydatów do bierzmowania. W środę spowiedź dla kandydatów i świadków o g. 16.00, po Mszy św. o g. 18.00 próba generalna przed uroczystością przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na rekolekcje zapraszamy wszystkich chętnych, ponieważ są bardzo ważne i interesujące.
  6. Przyszła niedziela jest Niedzielą powołania w naszej parafii. Przyjeżdżają klerycy, ażeby dać świadectwo o powołaniu. Ofiary przeznaczymy na WSD w Płocku.
  7. Wczoraj nasza schola, pod „dowództwem” ks. Jarosława i p. Doroty wraz z rodzicami, uczestniczyła w rejonowym Sacrosongu, obejmującym kilka dekanatów. I zajęła 1 miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Będzie śpiewać w finale Diecezjalnego Sacrosongu w Nasielsku. Czeka ich duży wysiłek. Gratulujemy ks. Jarkowi, p. Dorocie i naszym „solistkom”. Dziękujemy Wam za pracę i dziękujemy Bogu za Wasze talenty.
  8. Po Mszy św., jak ogłaszaliśmy, ks. bp Radosław Zmitrowicz z diecezji kamienieckiej na Ukrainie będzie zbierać ofiary na pomoc potrzebującym. Wesprzyjmy ludność ukraińską.
  9. Zachęcam do nabywania nowego numeru GN. Są interesujące broszury dla rodziców i dziadków dotyczące Dzieci w tunelu sieci czyli problemu dzieci z Internetem. Zachęcamy do wzięcia ze sobą i zapoznania się z tym problemem, także w naszych rodzinach.
  10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary. Dziękuję za ofiary indywidualne p. Teresie i Andrzejowi Tomczuk oraz ofiarodawcom anonimowym, a także tym, którzy przelewają ofiary na konto parafialne (jest na stronie internetowej). Bóg przychodzi do nas ze swoją miłością i pokojem. Napełnienie Jego darami dzielmy się uśmiechem, życzliwym słowem, ciepłym gestem i otwartością naszego serca. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz