1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Niech nasze serca będą otwarte na przychodzącego Jezusa.
  2. Dzisiaj spotykamy się o g. 20.15 na zapoznaniu się z częścią biografii św. Jana Pawła II, następnie różaniec. O g. 21.00 Apel jasnogórski, rozważanie i błogosławieństwo. Jutro o g. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, g. 20.15 część biografii św. Jana Pawła II, różaniec, Apel jasnogórski, rozważanie, błogosławieństwo Boże. O g. 21.37 będą bić dzwony.
  3. 26 maja (wtorek) o g. 16.00 będzie pochówek dzieci utraconych na cmentarzu parafialnym przy kaplicy. Zapraszamy, ażeby towarzyszyć rodzinom w ich smutku i bólu.
  4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu, w naszej farze może gromadzić się 71 osób na nabożeństwach, zaś w kościele Ducha Św. – 13 osób.
  5. Ukazał się List Prezydium Episkopatu Polski w 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Biskupi piszą, że Karol Wojtyła jako młody chłopiec utracił matkę. Rozumiał zatem, co to znaczy być samotnym i pozbawionym jednej z najbardziej kochanych na ziemi osób. Dlatego w swojej posłudze rozumiał cierpienia młodych. W 1964 r. zostaje arcybiskupem diecezji krakowskiej, w której walczy z systemem komunistycznym o prawa katolików. W 1978 roku został wybrany papieżem. Przyjął imię Jana Pawła II. Aż 9 razy odwiedził Polskę. 2 czerwca 1979 r. wygłosił prorocze przesłanie na Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!” Te słowa dały ludziom nadzieję i moc do walki z ateistycznym systemem komunistycznym, którego demontaż rozpoczął się od Polski. Bronił życia poczętych dzieci i mówił w Radomiu 1991 r.: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Mówił tak, ponieważ kochał Polskę, Ojczyznę i chciał dla niej dobra. Przeżywał też fizyczne cierpienia. Straszny był zamach 13 maja 1981 roku, ponieważ papież stanął na progu śmierci. Gdy osuwał się na ręce najbliższych, oddał się jeszcze Maryi i ostatkiem sił wypowiedział słowa przebaczenia zamachowcy. 2 kwietnia 2005 roku, kiedy odchodził do domu Ojca, to jego najbliżsi współpracownicy odprawiali Mszę św. o Bożym Miłosierdziu. A potem prosił, aby mu czytano Ewangelię wg św. Jana, ze słowami której przeszedł na służbę niebiańską. Tak wielki, ponieważ święty. Święty dzięki rodzicom i rodzinie. Dlatego rozpoczął się proces beatyfikacyjny jego rodziców: sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów. Dziękujemy Bogu za takiego papieża i Polaka.
  6. Jest nowy nr GN
  7. Cieszymy się ze wspólnej modlitwy. Dziękujemy za ofiary na kościół. Boże błogosławieństwo niech sprawi, aby w tym miesiącu maju zakwitły w naszych serca kwiaty życzliwości, miłości, pokoju, przebaczenia i wrażliwości. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz Proboszcz