VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W 2020 r. Polacy wydali 40 mld zł na alkohol. To zwiększa ryzyko uzależnień i rodzinnych oraz indywidualnych dramatów. Ten problem dotyka także naszej parafii. Módlmy się zatem o cnotę trzeźwości i mądrość dla Polaków.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu. W tym czasie wspominamy wielką miłość Jezusa, który życie oddał za człowieka. Pomyślmy, ażeby z miłości ku Jezusowi podjąć jakieś dobre wyzwanie, np. będę mówił pozytywnie o bliźnich, może mniej telewizora albo Internetu, więcej czasu na modlitwę, więcej rozmowy w rodzinie, poczytanie dobrej książki katolickiej. Obowiązuje w tym dniu post ilościowy: jeden posiłek do syta a dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkie Msze św. są w farze w następujących godzinach: 7.00, 8.00, 9.30 11.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem.
 3. W Środę Popielcową jest spotkanie lektorów po Mszy św. wieczorowej w domu parafialnym.
 4. W każdy piątek W. Postu jest nabożeństwo Drogi krzyżowej: o g. 16.30 dla dzieci, a o g. 17.30 dla dorosłych. Dla dzieci będą obrazki z zadaniami na Drogę Krzyżową. Podczas nabożeństw drogi krzyżowej zbieramy ofiary na wystrój Grobu Pańskiego. W poprzednich latach był grób pięknie przystrojony. Nabożeństwo Gorzkich żali będzie o g. 17.40 w każdą niedzielę.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się 14 lutego o g. 11.00. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 21 lutego o g. 12.30.
 6. Kandydaci do bierzmowania mają ostateczny termin składania deklaracji do I Niedzieli W. Postu, czyli najbliższej niedzieli. W najbliższą niedzielę odbędzie się dla nich obowiązkowe spotkanie o g. 18.00. Informacje umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce dla bierzmowanych.
 7. Powstała w naszej parafii piękna inicjatywa Pustynia serca polegająca na tym, że w każdą sobotę W. Postu od g. 17.30 do g. 18.00 będzie nauka i praktyka medytacji chrześcijańskiej w oparciu o ewangelię z kolejnych niedziel. Na te spotkania zaprasza ks. Adam.
 8. Na parafialnym Facebooku został uruchomiony profil dla naszych Rycerzy Jana Pawła II. Zachęcamy do śledzenia ich działalności.
 9. Zespół FanFary zaprasza wokalistów i instrumentalistów do współpracy. Próby zespołu odbywają się w Farze w g. 18.30 – 20.00 i w niedziele 17.00 i 18.00. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Adamem, prowadzącym ten zespół.
 10. Parafia szkolna zaprasza do udziału w rekolekcjach, przeżywanych prywatnie w swoim domu, aby zawierzyć życie Jezusowi. Rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 25 marca. Więcej informacji na plakacie.
 11. Ofiary z przyszłej niedzieli, a jest to 3 niedziela miesiąca, przeznaczone będą na pokrycie wysokich kosztów ogrzewania naszej pięknej fary.
 12. Modlitwa łączy wspólnotę i wlewa pokój w nasze serca. Dziękuję za nią i złożone ofiary oraz ofiary indywidualne. Niech czas spotkania z Jezusem napełnia nas radością i życzliwością. Wykorzystajmy ostatnie dni zapustów na radosną zabawę i dobre przyjemności, aby we wszystkim był wielbiony Bóg, a my byśmy wzrastali jako ludzie i katolicy. A naszym pięknym Paniom z okazji walentynek życzymy dużo radości, wspaniałego serca i promiennego uśmiechu.

Ksiądz Proboszcz